captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Aura“ pristato spektaklį, skirtą 1863-ųjų sukilimui

Kovo 11-ąją šiuolaikinio šokio teatras „Aura“ pristato premjerą – garsaus vengrų choreografo spektaklį apie 1863-ųjų sukilimą.
 
„Aura“ nuotr.
„Aura“ nuotr.

 

Kovo 11-ąją šiuolaikinio šokio teatras „Aura“ pristato premjerą – garsaus vengrų choreografo spektaklį apie 1863-ųjų sukilimą.

Pastatyti spektaklį „1863“ „Aura“ teturėjo dvi savaites. Choreografui iš Vengrijos Ferencui Feheriui teatro vadovė Birutė Letukaitė pasiūlė tris temas – Dariaus ir Girėno skrydis, Kristijono Donelaičio asmenybė ir 1863-ųjų sukilimas, praneša „Panorama“.

Choreografas pasirinkęs pastarąją. Šiuo metu iš Lietuvos išvykęs F. Feheris yra sakęs, kad bandymai  skaityti istorines knygas ir gilintis į sukilimo eigą, personalijas nedavė jokių rezultatų. Sako, supratęs, kad visame pasaulyje vykstančios kovos – bendražmogiška tema, vienodai artima visiems. Muzika spektakliui sukurta stebint repeticijas.

Pasak šokėjų, spektaklis labai sunkus fiziškai ir reikalauja daug ištvermės. Pasaulyje pripažintas, prestižiniu Rudolfo Labano prizu už geriausią šiuolaikinio šokio pastatymą Vengrijoje apdovanotas choreografas F. Feheris viliasi, kad žiūrovai mėgausis spektakliu.

„1863“ – visai kitoks negu visi „Auros“ spektakliai ir man pačiai, kaip šokėjai, ir jausmas visai kitoks šokant šitame spektaklyje. Birutė [teatro vadovė Birutė Letukaitė – LRT.lt] gal nesupyks, bet aš jaučiuosi labiausiai atsipalaidavusi ir labiausiai savim“, – sako „Auros“ šokėja Solveiga Vasiliauskaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...