captcha

Jūsų klausimas priimtas

Iš ginklų sukūrė muzikos instrumentus

Meksikoje per narkotikų karus konfiskuotus šaunamuosius ginklus skulptorius Pedras Reyesas pavertė muzikos instrumentais.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Meksikoje per narkotikų karus konfiskuotus šaunamuosius ginklus skulptorius Pedras Reyesas pavertė muzikos instrumentais.

Iš beveik 7 tūkst. šaunamųjų ginklų, konfiskuotų viename pavojingiausių Meksikos miestų Siudad Chuarese, P. Reyesas sukūrė gitarų, fleitų ir būgnų.

„Dėl ginklų žmonės bijo išeiti į gatvę, jie slepiasi, mūsų miestai tampa vis nesaugesni. Norėtume, kad taip, kaip pasikeitė šie ginklai, pasikeistų ir visuomenė“, – teigia menininkas.

Projekte, pavadintame „Imagine“ („Įsivaizduok“) – 50 skirtingų muzikos instrumentų. Kai kurie jų primena tikrus instrumentus, kiti priverčia pasukti galvą. Menininkas teigia, kad norėdamas išgauti skirtingus garsus turėjo suvirinti skirtingus ginklus į vieną.

„Kai kariuomenė ginklus atidavė man, jie nebegalėjo būti naudojami pagal paskirtį. Ginklai buvo supjaustyti, sulituoti. Prasidėjo labai įdomi kūryba. Tai lyg koliažas – suderini vienas ginklų dalis su kitomis ir pasieki stulbinamų rezultatų“, – pasakoja P. Reyesas.

Chuaresas, kuriame ginklai buvo konfiskuoti, ilgą laiką buvo vienas pavojingiausių pasaulio miestų ir vis dar išlieka Meksikos valdžios kovos su narkotikų karteliais bei nusikalstamomis grupuotėmis simboliu.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...