captcha

Jūsų klausimas priimtas

Bus įteiktos kultūros ir meno premijos

Premjeras ketvirtadienį vyriausybėje šalies kultūrai ir menui nusipelniusiems asmenims įteiks kultūros ir meno premijas. 
Gražina Arlickaitė, V. Skaraičio (BFL) nuotr.
Gražina Arlickaitė, V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Šiais metais premijos skirtos kinotyrininkei Gražinai Arlickaitei, chorvedžiui Lionginui Abariui, rašytojai Birutai Augustinienei (Jonuškaitei), scenografei, kostiumų dailininkei Nadeždai Gultiajevai, rašytojui Vladui Kalvaičiui, dailininkui Eimantui Ludavičiui, teatro dailininkei ir režisierei Aušrai Paukštienei, muziejininkei, rašytojai Aldonai Ruseckaitei, grafikei Birutei Stančikaitei, dainininkei Gailiūtei Nijolei Tallat-Kelpšaitei, muzikologei Sofijai Jūratei Vyliūtei. Bendra premija taip pat skirta televizijos ir kino menininkams Juozui Javaičiui ir Donatui Bukliui.

Vyriausybės kultūros ir meno premijomis siekiama skatinti Lietuvos, taip pat Pasaulio lietuvių bendruomenės kultūros ir meno kūrėjų, kultūrai ir menui nusipelniusių asmenų veiklą. Kasmet įteikiama 12 premijų, laureatus atrenka vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 m. Premijos dydis – 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...