captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kaune – reta galimybė pamatyti garsių Lenkijos menininkų darbus

Kaune meno mylėtojai kviečiami pamatyti žymių Lenkijos menininkų darbus, sukauptus Torunės šiuolaikinio meno centre. Tai pirmoji šios kolekcijos paroda užsienyje.
Jarosławas Modzelewskis. Ponas Kopernikas kosmose (lenkų–vokiečių ginčo aspektas). ciurlionis.lt nuotr.
Jarosławas Modzelewskis. Ponas Kopernikas kosmose (lenkų–vokiečių ginčo aspektas). ciurlionis.lt nuotr.

Į Kauną atvežtoje Torunės šiuolaikinio meno centro „Laiko ženklai“ (CoCA) kolekcijoje – skirtingus šiuolaikinio meno periodus ir kryptis atstovaujantys Lenkijos menininkai, žinomi savo šalyje ir svetur, taip pat – ir kelių užsienio menininkų darbai.

Parodos rengėjai teigia kūrinių negrupavę pagal temas. Parodos kuratoriaus siekis buvo „daugiau pasislėpti už originaliausių darbų, pasižyminčių neprilygstamu meniniu lygiu ir atspindinčių „jų laikmečio dvasią“, be aiškaus susitelkimo į kokią nors temą ar problemą“.

Seniausi parodos darbai, pasak organizatorių, buvo sukurti praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje, Lenkijoje pradėjus formuotis „Naujajam menui“.

„Lenkijoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, šiuolaikiniai kūrėjai, ypač dirbantys su naujomis medijomis, turi išsiauklėti savo lankytoją, jį prisijaukinti. Lenkijoje labiau lankomos realizmo, tapybos parodos, žmonės mėgsta kūrinius, kuriuos supranta ir kurie jų neprovokuoja“, – apie tendencijas Lenkijoje kalbėjo parodos kuratorius Krzysztofas Stanislawskis.

Anot organizatorių, dvi projekto parodos apima įvairias medijas: tapybą, piešinius, fotografiją, videomeną bei instaliaciją.

„Visos medijos gali būti šiuolaikinės ir tą rodo darbų aktualumas – apie ką jie kalba, kokias temas vysto“, – teigė galerijos „Meno parkas“ vadovas Arvydas Žalpys.

Parodos „Laiko ženklai“ „Meno parko“ ir Mykolo Žilinsko galerijose veiks iki 2016 m. balandžio 3 d.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...