captcha

Jūsų klausimas priimtas

Knygų mugė praėjo: kokias knygas pirko lankytojai?

Po keturias dienas trukusios Vilniaus knygų mugės leidėjai skaičiuoja parduotas knygas – daugelis jų teigia, kad prekyba šiais metais buvo intensyvesnė nei anksčiau. Tarp populiariausiųjų įvardinamos skirtingų žanrų ir tematikos knygos – nuo istorinių ir psichologinių iki rimtosios literatūros ir mugės svečių kūrinių.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Leidyklos „Baltos lankos“ atstovai sakė, kad šios mugės neabejotina skaitytojų favorite tapo prieš pat mugę išleista Rimvydo Petrausko knyga „Galia ir tradicija“ apie tai, kaip atsirado ir išnyko LDK diduomenės giminės. Leidyklos direktorė Kotryna Žukaitė sakė, kad ši sėkmė iš dalies nustebino, nes knygos iki mugės net nespėta smarkiai išreklamuoti.

Ypatingo skaitytojų dėmesio sulaukė Johno Williamso romanas „Stouneris“, kurį nemažai ekspertų vertina kaip vieną geriausių praėjusiais metais Lietuvoje išleistų verstinių romanų. 

Tradiciškai buvo gerai perkamos ir Kristinos Sabaliauskaitės knygos. Tiesa, skirtingai nei anksčiau, daugiausia buvo perkamos ne jos „Silva rerum“ knygos, kurias daugelis šią trilogiją mėgstančiųjų jau, matyt, įsigijo, o jos apsakymų rinkinys „Danielius Dalba ir kitos istorijos“ bei Vilniui skirta „Vilnius. Wilno. Vila. Three Short Stories“ – būtent ši knyga buvo pristatoma Vilniaus knygų mugėje. 

Skaitytojai taip pat neblogai pirko Pete Earley knygą apie į amerikiečių pusę perbėgusio rusų šnipo istoriją „Draugas Ž.“, kuri buvo pristatoma mugėje, popiežiaus Pranciškaus knygą bei skaitytojų ypač mėgstamo norvegų kriminalinių romanų autoriaus Jo Nesbo knygą „Tarakonai“, kuri pasirodė likus kelioms savaitėms iki mugės.

K. Žukaitė sakė, kad šiais metais prekyba buvo intensyvesnė nei praėjusiais metais, tiesa, kiek mažesnė nei prieš dvejus metus, kuomet buvo pasirodžiusi K. Sabaliauskaitės trilogijos „Silva rerum“ trečioji dalis – tuomet per mugę buvo išpirktas visas pirmasis knygos tiražas.