captcha

Jūsų klausimas priimtas

Naujoje parodoje Valdovų rūmuose pagrindiniu eksponatu tapo kalavijas

Vilniuje, Valdovų rūmuose, atidaryta tarptautinė paroda apie Lenkijos ir Lietuvos valstybės dangiškojo globėjo Šventojo Stanislovo ordiną, kurį buvo įsteigęs paskutinis Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis.
Stop kadras
Stop kadras

Pagrindinis parodos eksponatas – iš Lenkijos atvežtas A. Poniatkovskio karūnacijai sukurtas Abiejų Tautų Respublikos ordinų ceremonijų kalavijas. Šis apie 1764 metus nukaltas meno šedevras – vienas iš nedaugelio liudijančių senąjį valstybingumą.

Kartu su istorine relikvija pristatoma dar bemaž 150 eksponatų: Šventojo Stanislovo ordino ženklai ir uniformos, įkūrimo raštas su statutu, garsių dailininkų nutapyti ordino kavalierių portretai, antspaudai, brangenybės, dokumentai iš daugiau nei 30 Lietuvos ir Lenkijos muziejų bei privačių kolekcijų.

Paroda leidžia išsamiau pažvelgti į bendrą istorinį paveldą, atskleidžia Šventojo Stanislovo ordino svarbą kavalieriams, kilusiems iš tokių garsių Lietuvos didikų giminių kaip Radvilos, Čartoriskiai, Poniatovskiai, Sapiegos, Oginskiai, Tiškevičiai, Pacai, Kosakovskiai ir kitų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...