captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paskirtos 2016 metų Patriotų premijos

Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, LR Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) skelbia pilietiškiausias bei patriotiškiausias 2015 metais išleistas knygas ir sveikina Patriotų premijų konkurso nugalėtojus.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

42 konkurse dalyvavusias knygas vertino ir tris Patriotų premijas (vienos piniginės premijos dydis – 1 500 Eur) šiais metais paskyrė konkurso vertinimo komisija, kurią sudarė literatūros ekspertai Antanas Gailius (komisijos pirmininkas), Inga Mitunevičiūtė, Jūratė Čerškutė, Rimantas Kmita, Loreta Žvironaitė-Ūdrienė,  Krašto apsaugos viešųjų ryšių departamento direktorė Rūta Apeikytė ir Gynybos politikos ir planavimo departamento direktorė Giedrė Statkevičiūtė, teigiama pranešime spaudai.

Konkurso vertinimo komisijos geriausiai įvertintos knygos, kurioms Krašto apsaugos ministerija paskyrė tris Patriotų premijas:

Autorių leidybiniam kolektyvui, atstovaujamam leidinio sudarytojai Julijai Reklaitei, už Lietuvos miestų architektūros gidų leidybos projektą ir knygą „Kaunas 1918-2015. Architektūros gidas“ (leidykla „Lapas“). Premija skiriama už gyvą urbanistinę istoriją.

Nerijai Putinaitei už knygą „Nugenėta pušis. Ateizmas kaip asmeninis apsisprendimas tarybų Lietuvoje“ (išleido Lietuvių katalikų mokslo akademija ir VšĮ „Naujasis Židinys-Aidai“). Premija skiriama už gaivų oro gūsį į sovietmetį.

Kristinai Gudonytei už knygą vaikams ir jaunimui „Jie grįžta per pilnatį“ (leidykla „Tyto alba“).

Patriotų premijų laureatai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje vasario 25 d., ketvirtadienį, 14 val. Forumo salėje. Apdovanojimus autoriams ir leidėjams įteiks Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentas Remigijus Jokubauskas.

Visus Patriotų premijos konkurso dalyvius rasite paspaudę šią nuorodą.

Patriotų premijų konkursas rengiamas jau šeštą kartą. Šiomis premijomis siekiama skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo tematika, per knygą skiepyti meilę ir ištikimybę savo šaliai. Konkursui teikiamos grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygos, išleistos per paskutiniuosius vienerius kalendorinius metus Lietuvoje ir kitose šalyse.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...