captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jubiliejų mininti G. Juknevičiūtė: nesvarbių vaidmenų nebūna

Kauno valstybinio muzikinio teatro charakterinių vaidmenų atlikėja Giedrė Juknevičiūtė pabrėžia, kad nesvarbių vaidmenų jai nebūna – esą kiekvienas kuriamas personažas smarkiai plečia jos, kaip aktorės, galimybes.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Kauno valstybinio muzikinio teatro charakterinių vaidmenų atlikėja Giedrė Juknevičiūtė pabrėžia, kad nesvarbių vaidmenų jai nebūna – esą kiekvienas kuriamas personažas smarkiai plečia jos, kaip aktorės, galimybes.

Pastebėtina, kad per daugiau nei du dešimtmečius ši atlikėja neatsisakė nė vieno vaidmens: G. Juknevičiūtė teigia neskirstanti vaidmenų į pirmaplanius ir antraplanius.

„Jei nesimuliuoji, tai ir antraeilis vaidmuo gali sužibėti ryškiausiomis spalvomis, o jei dirbi atmestinai, ir iš pačio svarbiausio gali nieko įdomaus neišeiti“, – sako dainininkė.

Paklausta, kodėl pasirinko artistės kelią, G. Juknevičiūtė neslepia: buvo neramus vaikas, todėl ant scenos užlipo dar mokykloje.

Dainininkė rengia koncertines programas su kolegomis ir solo, kuriose atlieka įvairių epochų ir stilių muziką, dalyvauja menų programose, muzikos festivaliuose, autoriniuose kompozitorių koncertuose ir teminiuose vakaruose. Ji dėsto solinį dainavimą Kauno I-ojoje muzikos mokykloje.

„Pedagogo darbas vienas sunkiausių pasaulyje ir ne kiekvienam lemta juo būti. Todėl link šios veiklos ėjau mažais žingsneliais, kol neabejojau, kad galiu, sugebu tai daryti“, – atviravo artistė.

„Dirbdama mokykloje kitaip imi suvokti dainavimą, kitaip girdėti kiekvieno garso, natos skambesį, pajausti jo skirtingus virpesius, spalvas, tonus ir pustonius. Tai padeda prisitaikyti prie kiekvieno vaiko individualiai, ypač kai jis labiau pavargęs, irzlus ar be iniciatyvos. Gal todėl kolegos kartais švelniai pajuokauja – tu ir stalą išmokintum dainuoti...“

G. Juknevičiūtė-Beinarienė trukteli pečiais paklausta, ko dar galinti norėti iš gyvenimo. „Sukūriau daugiau nei 40 vaidmenų. Negali visos vaidinti margaritų, džuljetų ar aidų. Todėl labai džiaugiuosi tais vaidmenimis, kuriuos teatre turėjau ir turiu, kad esu mylima kolegų ir vaikų, kuriuos mokau muzikos.

Myliu save tokią, kokia esu, ir neverkiu dėl to, kad įžengiau į šeštą dešimtį, nebuvo kada apie tai susimąstyti, nes kiekvieni prasmingai nugyventi metai atnešė patirties ir džiaugsmo, o padaryti darbai skatina ir toliau nesustoti. Dabar man – labai geras laikas“, – sako penkiasdešimtmetį švenčianti moteris.

G. Juknevičiūtės jubiliejui kovo 1-ąją skiriamas muzikinis reviu „Zygfrydo Vernerio kabaretas“. Jame solistė sukurs Klaros vaidmenį.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...