captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šoblės kino festivalis pristato Europos kino mokyklų darbus

Ketvirtadienį Vilniuje startuojantis Tarptautinis studentų filmų festivalis, dar vadinamas Šoblės kino festivaliu, pristato Lietuvos ir Europos kino mokyklų darbus.
Režisierė G. Beinoriūtė, ELTA nuotr.
Režisierė G. Beinoriūtė, ELTA nuotr.

Ketvirtadienį Vilniuje startuojantis Tarptautinis studentų filmų festivalis, dar vadinamas Šoblės kino festivaliu, pristato Lietuvos ir Europos kino mokyklų darbus.

Jau trečiąjį kartą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) kino studentų organizuojamas Šoblės kino festivalis šiemet džiugins trumpametražių filmų peržiūromis, susitikimais su jų autoriais, dramaturgų ir aktorių pasirodymais, diskusijomis apie filmus, parodomis bei dūzgėmis po renginių.

Šis tarp kinomanų jau spėjęs išgarsėti renginys suteikia galimybę visiems besidomintiems kino menu pamatyti naujausius LMTA Kino ir televizijos katedros studentų darbus. Festivalio pavadinimą inspiravo šios katedros įkūrėjo, kino režisieriaus Henriko Šablevičiaus (1930–2004), draugiškai kolegų ir studentų vadinto Šoble, atminimas. 2012 m. festivalis tapo tarptautinis.

„Kai vyksta Šoblės kino festivalis, nieko daugiau neveikiu, tik stebiuosi studentų kūrybiniu išradingumu. Šis festivalis – tai unikali galimybė pamatyti tai, ko nepamatysi niekur kitur, išgirsti scenarijų skaitymus, kurie galbūt niekad ir nepavirs filmais, pamatyti darbo su aktoriais pratybas, būsimų kino aktorių pasirodymus“, – pasakoja LMTA Kino ir televizijos katedros dėstytoja, Šoblės kino klubo kuratorė Giedrė Beinoriūtė.

„Paauginęs raumenis“, festivalis šiemet pristatys ne tik LMTA ar Pabaltijo studentų darbus, bet ir filmus iš daugelio Europos kino mokyklų, taip pat pirmuosius LMTA dėstytojų Audriaus Stonio ir G. Beinoriūtės žingsnius kine.

Festivalyje bus rodomi filmai iš Prahos, Maskvos, Lodzės, Helsinkio, Talino ir kitų Europos kino mokyklų, Slovakijos kino studentai savo filmus pristatys asmeniškai.

Pirmąją festivalio dieną laukia LMTA filmų peržiūra. Bus renkami geriausi kino kūrėjai septyniose nominacijose: geriausias režisierius, operatorius, dramaturgas ir kt. Antrąją festivalio dieną – užsienio filmų programa. Tarp seansų žiūrovai galės diskutuoti su filmų autoriais.

Šoblės kino festivalis ketvirtadienį ir penktadienį vyks LMTA Sluškų rūmuose.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...