captcha

Jūsų klausimas priimtas

Alytaus menininkai sulaukė katalogo „Vizualus menas Alytus`12“

Alytaus menininkai bando atgaivinti tradiciją – rengti metines apžvalgines profesionalių vizualaus meno kūrėjų darbų parodas.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Alytaus menininkai bando atgaivinti tradiciją  – rengti metines apžvalgines profesionalių vizualaus meno kūrėjų darbų parodas.

Pirmojoje tokioje parodoje darbus eksponavo apie 20 žinomų dailininkų ir beveik tiek pat studijuojančių menus jaunų alytiškių. Išleistas katalogas, pristatantis menininkus ir jų kūrinius.

Po penkerių metų pertraukos Alytaus meno kūrėjų bendruomenė sulaukė katalogo „Vizualus menas Alytus`12“ . Kataloge pristatomi žinomų dailininkų akvarelisto Benjamino Jenčiaus, žmogų ir jo jausmus drobėse perteikiančio Arvydo Švirmicko, Arūno ir Ingridos Vaitkų, Ilonos Kalibatienės, Evaldo Griniaus ir kitų menininkų darbai.

Kataloge ne tik žinomų dailininkų kūriniai, bet ir jaunų studijuojančių menus alytiškių darbai.

„Dalyvavimas parodose, buvimas kataloge jau reiškia, kad tu gyvas, kad kuri, esi neužsidaręs ir kad tu turi ką pasakyti. Yra gera konkurencija, ne politinė, ne ekonominė, nes mūsų visų stiliai ir žanrai yra skirtingi. Tas, kas nori susirasti savo tapytoją, savo menininką, jis susiranda“, – sako dailininkas Arūnas Vaitkus.

Pasak dailininkų, kiekvienas menininkas nori būti matomas ir žinomas, todėl be darbo dirbtuvėse, dalyvavimas parodose – galimybė, kuria reikia pasinaudoti.

„Kada jau perkopi tam tikrą ribą, tada jau galvoji, kad gali manęs ir nebūti, aš žinau, kas aš esu. Kiti nori domėtis, suranda. Bet jaunam žmogui, pradedančiam kurti, yra nepaprastai svarbu, kai jis gali save palyginti su senaisiais menininkais,  meistrais. Reikia, kad visos kartos turėtų galimybę lyginti, nes tai tikrai geras postūmis kūrybai“, – teigia dailininkas Arvydas Švirmickas.

„Galų gale tai stimulas toliau kurti. Įsivaizduojant reakciją, tiek draugų, tiek artimųjų. Be to, pats po kurio laiko kritiškai pasižiūri į darbus. O ypač tas darbų fiksavimas parodose įgalina tai daryti“, – sako dailininkas Evaldas Grinius.

Pasak dailininkų, surengti kelių menininkų drobių parodą Alytuje gana sudėtinga. Dvi dešimtis metų diskutuojama apie būtinybę įrengti miesto galeriją, tačiau rezultato jokio.

„Specialiai tokios parodos, kad galėtume sakyti, jog štai yra miesto galerija, neturime. Daugelį metų vis buvo siūlyta tai viena vieta, tai kita, tai pasirodo viltis, tai vėl nuplaukia. Vis tiek kažkada turėsim, nes ir ši paroda turi būti tęstinė ir parodys, kad mums jau reikia turėti tokias erdves“, – tikina Alytaus miesto vyriausiasis dailininkas Adolfas Klastaitis.

Tikimasi, kad antroji Dzūkijos sostinės vizualaus meno kūrėjų paroda bus surengta metų pabaigoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...