captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Skrudžo“ premjera – mažiems ir dideliems Kauno lėlių teatro žiūrovams

Kauno valstybinis lėlių teatras šeštadienį kviečia žiūrovus į pirmąją šių metų premjerą – spektaklį pagal poetės ir dramaturgės Daivos Čepauskaitės pjesę „Skrudžas, arba Diena, kai galima atverti širdį“.
kaunoleles.lt nuotr.
kaunoleles.lt nuotr.

Kauno valstybinis lėlių teatras šeštadienį kviečia žiūrovus į pirmąją šių metų premjerą – spektaklį pagal poetės ir dramaturgės Daivos Čepauskaitės pjesę „Skrudžas, arba Diena, kai galima atverti širdį“.

Tai žinomos rašytojos ir teatro sceninė improvizacija pagal britų literatūros klasiko Charleso Dickenso populiarų kūrinį „Kalėdų giesmė“.

Valandos trukmės lėlių teatro spektaklį režisavo patyręs dramos teatro režisierius ir aktorius Arvydas Lebeliūnas. Tai jo antrasis darbas Kauno valstybiniame lėlių teatre po D. Čepauskaitės „Žalio žalio obuoliuko“ 2008 metais.

Spektaklio dekoraciją drauge su dailininku Danieliumi Sodeika parengė jau ne vieną lėlių teatro žanro spektaklį kūręs teatro scenografas Sergėjus Bocullo. Ji vaizduoja stebuklingą besisukančią spintą, kurioje, ant kurios ir aplink kurią gyvuoja D.Čepauskaitės ir Ch. Dickenso herojai. Tai – Praeities, Dabarties ir Ateities angelai, šykštuolis Skrudžas, berniukas Timas, Bobas, Fredas, ponai, „žmogystos“ ir kiti – iš viso net keliolika personažų.

Visas lėles atviruoju būdu valdo, už jas kalba ir vaidina aktoriai Saulius Bagaliūnas, Mindaugas Černiauskas, Audronė Daugėlytė, Remigijus Endriukaitis, Indrė Taločkaitė ir Andrius Žiurauskas. S. Bocullo drauge su teatro meistrais lėlininkais Jūrate Bartaškiene, Žaneta Jakštiene ir Ričardu Stankevičiumi sukūrė ypač meniškas lėles, kurios puikiai perteikia Ch. Dickenso pavaizduotą epochą ir jo kūrinio veikėjų charakterius.

Spektaklio muziką sukūrė dainininkas, kompozitorius Jonas Sakalauskas, jau ne kartą kūręs teatrui. Jo muzika panardina žiūrovus į įvaizdžių pasaulį, tarsi kino filme, kur realią šiurkščią tikrovę čia pat keičia vaizduotės ir fantazijų pagimdyti paveikslai ir herojai.

Pasak kūrėjų, spektaklis nėra tiesioginis Ch. Dickenso „Kalėdų giesmės“ atpasakojimas, jis nėra ir to paties teatro 1992 m. spektaklio „Kalėdų giesmė“ (rež. Elena Žekienė) atkartojimas. Tai – dramaturgės D. Čepauskaitės ir Kauno lėlininkų laisva sceninė improvizacija gyvenimo kertinių vertybių, prasmės, visa įprasminančios laiko tėkmės temomis. Todėl spektaklio kūrėjai skiria jį visų pirma tiems vaikams, kurie ateis į teatrą patirti bendrų meninių įspūdžių kartu su suaugusiaisiais.

Antroji spektaklio premjera bus vaidinama Kauno valstybiniame lėlių teatre kovo 23 dieną. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...