captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kino pavasaris“ vilios žiūrovus ir filmais, ir kulinariniais malonumais

Vilniuje jau 18-tą kartą vyksiantis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ kovo 14–28 dienomis siūlo nemažai naujovių, pramogų ir dar platesnę programą, kurioje – apie 230 filmų. Juos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 20 tarptautinių festivalių.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vilniuje jau 18-tą kartą vyksiantis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ kovo 14–28 dienomis siūlo nemažai naujovių, pramogų ir dar platesnę programą, kurioje – apie 230 filmų. Juos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 20 tarptautinių festivalių.

„Mūsų festivalis orientuotas į žiūrovus, kurių pernai sulaukėme per 72 tūkstančius, o šįmet tikimės dar daugiau turėti. Šįmet žiūrovai labai įdomiai leis laiką ir patirs daug emocijų, kurios galbūt pravers ir gyvenime. Šįmet festivalyje suksis 16 programų, keturiomis programomis daugiau negu anksčiau, kad būtų patogiau žiūrovams pasirinkti.

Šįmet bus parodyta 230 filmų, įskaitant ir trumpametražius, taigi pasirinkimas – visiems skoniams ir įvairiam išprusimui. Ypač puiki konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“, rengiama jau ketvirtus metus ir pristatanti debiutinius filmus iš Rytų ir Vidurio Europos“, – vardijo „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

Kino gurmanų bene labiausiai laukiama programa „Meistrai“ šįmet pristatys plačiai nuskambėjusius naujausius garsių kino kūrėjų darbus: korėjiečio Kim Ki-duko filmą „Pieta“, Michaelo Winterbottomo „Kasdienybė“, Peterio Greenaway`aus filmą „Golcijus ir Pelikano teatras“, vieno originaliausių Meksikos režisierių Carloso Reygado filmą „Po tamsos – šviesa"“, kurdų kilmės Irano režisieriaus Bahmano Ghobadi juostą „Raganosių sezonas“, Irano režisieriaus Mohseno Makhmalbafo juostą „Sodininkas“, taip pat iraniečių režisieriaus Abbas Kiarostami filmą „Tarsi įsimylėję“.

Šių metų lietuviškoje kino programoje – 38 filmai, iš jų 24 niekada nerodyti. Tarp premjerų bus ir naujausias režisierės Inesos Kurklietytės filmas „Gegučių vaikai“ apie motinų paliktus vaikus. Šių metų lietuviškos programos naujovė – animaciniai filmai, taip pat vyks geriausio studentiško filmo ir žiūroviškiausio lietuviško filmo rinkimai. Šįmet bus ir nauja programa „Lietuviai svetur“, intriguosianti ir lietuvių autorių vardais, ir jų darbais užsienio šalyse.

Festivalio retrospektyva kvies nepraleisti progos pamatyti aštuonis geriausius prancūzų kino meistro Liuko Jean-Luc Godardo filmus.

Šįmet žadama stipri dokumentinio kino programa, pažvelgsianti į religinio fanatizmo, religinių sektų, senųjų tikėjimų, nepatogias pedofilijos, sekso turizmo temas. Bus pristatoma ir naujojo Rusijos kino programa, kurioje savo naujausius filmus asmeniškai pristatys Aleksejus Fedorčenka ir Sergejus Loznica. Laukiama atvykstant ir būrio kitų šalių kino meistrų – režisierių, aktorių, kino prodiuserių.

Šįmet festivalio metu vyks jau ketvirtoji tarptautinė kino industrijos konferencija „Meeting Point – Vilnius“, skirta kino industrijų profesionalams.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...