captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos pirmininkavimui ES pristatyti – fotografijos, poezijos ir kino paroda

Trečiadienį, 18 val., Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma fotografijos, poezijos ir kino paroda „Poetiniai dokumentai“, skirta Lietuvoje ir užsienyje pristatyti Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai 2013 metais.
Kruonis, Kaišiadorių r., 1996 m. (Organizatorių nuotr.)
Kruonis, Kaišiadorių r., 1996 m. (Organizatorių nuotr.)

Trečiadienį, 18 val., Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma fotografijos, poezijos ir kino paroda „Poetiniai dokumentai“, skirta Lietuvoje ir užsienyje pristatyti Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai 2013 metais.

Parodoje „Poetiniai dokumentai“ pristatomi įvairių kartų Lietuvos fotografų, rašytojų ir kino kūrėjų kūriniai. Sukurta ekspozicija – tai vizuali kelionė po XX–XXI amžiaus Lietuvos meninės kūrybos lauką, apimanti daugiau kaip 80 metų Lietuvos fotografijos ir poezijos laikotarpį, o ją  papildo Lietuvos kino kūrėjų filmų programa.

Kaip teigiama organizatorių pranešime spaudai, nors paroda sudaryta kaip reikšmingų kūrinių kolekcija, tačiau jos supratimui yra labai svarbus istorinis kontekstas. XX a. Lietuvos istorija – dramatiškų transformacijų metas, paženklintas slinktimi nuo agrarinės link urbanistinės pasaulėžiūros.

Parodoje atsispindi per gana trumpą laiką patirti įvykiai: okupacijos ir nepriklausomybės atgavimas, išgyventa totalitarinės sistemos priespauda ir demokratija, masinė deportacija ir emigracija, holokaustas. Istorinės aplinkybės kūrė ypatingas žmonių patirtis, o lietuvių menininkams kėlė iššūkius, tokius kaip poetinio pasaulėvaizdžio aktualumas humanizmo krizių akivaizdoje.

Į šiuos iššūkius savus atsakymus teikia parodoje dalyvaujantys skirtingų kartų, įvairių meninių pažiūrų ir patirčių autoriai, bet svarbiausia, jog juos sujungia gyvenimiškas ir kūrybinis tapatinimasis su Lietuva. Šis tapatinimas negali būti suprantamas tik siaurąja nacionalumo prasme, priešingai – tai tapatumas, kuris įsiprasmina kaip neišsenkantis kūrybinių ieškojimų šaltinis – tiek tyrinėjant krašto peizažus, miestus, čia gyvenančius žmonės, tiek gilinantis į fundamentalias laiko ir atminties sampratas, teigiama pranešime.

Parodą oficialiai atidaryti pakviestas Užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas ir Kultūros viceministras Romas Jarockis. Renginio metu vyks poetiniai-muzikiniai skaitymai „Introdukcija“, kuriuos atliks poetas Eugenijus Ališanka ir multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.

Parodoje dalyvauja: Vytautas Balčytis, Šarūnas Bartas, Kazys Binkis, Vytautas P. Bložė, Alfonsas Budvytis, Janas Bulhakas, Sigitas Geda, Almantas Grikevičius, Donaldas Kajokas, Jonas Kalvelis, Arūnas Kulikauskas, Algimantas Kunčius, Aleksandras Macijauskas, Aidas Marčėnas, Marcelijus Martinaitis, Arūnas Matelis, Deimantas Narkevičius, Alfonsas Nyka-Niliūnas, Sigitas Parulskis, Kornelijus Platelis, Romualdas Požerskis, Audrius Stonys, Antanas Sutkus, Henrikas Šablevičius, Indrė Šerpytytė, Algirdas Šeškus, Gintautas Trimakas, Judita Vaičiūnaitė, Arturas Valiauga, Tomas Venclova, Robertas Verba ir Rimaldas Vikšraitis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...