captcha

Jūsų klausimas priimtas

Netekome kompozitoriaus V. Jurgučio

Eidamas 83-uosius metus vasario 23 dieną mirė žymus lietuvių kompozitorius, pedagogas, profesorius Vytautas Jurgutis, pranešė Lietuvos kompozitorių sąjunga.
Lietuvos kompozitorių sąjungos - ELTOS nuotr.
Lietuvos kompozitorių sąjungos - ELTOS nuotr.

Eidamas 83-uosius metus vasario 23 dieną mirė žymus lietuvių kompozitorius, pedagogas, profesorius Vytautas Jurgutis, pranešė Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Vytautas Jurgutis gimė 1930 m. liepos 10 d. Šilalėje. 1948–1951 m. Kauno J. Gruodžio muzikos mokykloje mokėsi choro dirigavimo. 1951–1952 m. šias žinias gilino tuometėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Muzikos ir teatro akademija). 1960 m. baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos kompozicijos klasę pas prof. Julių Juzeliūną.

Nuo 1961 m. Vytautas Jurgutis buvo Lietuvos kompozitorių sąjungos narys, ne kartą rinktas į jos valdybą ir tarybą, buvo Muzikos fondo pirmininkas. Nuo 1961 m. Vilniaus pedagoginiame institute (dabar - Lietuvos edukologijos universitetas) dėstė Muzikos teorijos disciplinas, 1969-1974 m. vadovavo Muzikos teorijos katedrai. Nuo 1974 m. Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) Muzikos teorijos katedros docentas, nuo 1990 m. - profesorius.

Vytautas Jurgutis sukūrė daugiau kaip 100 įvairių žanrų vokalinių ir instrumentinių kūrinių. Jo kūryboje dominuoja stambios kantatinio-oratorinio žanro kompozicijos (kantata „Skambesiai“, vokalinė-instrumentinė poema „Kareivio laiškai“, koncertas smuikui ir kameriniam orkestrui). 1974 m. už oratoriją „Donelaitis“ (Just. Marcinkevičiaus žodžiais) apdovanotas Lietuvos valstybine premija, 1980 m. jam suteiktas nusipelniusio meno veikėjo garbės vardas.

1992–1996 m. V. Jurgutis buvo Vilniaus Vytautų klubo prezidentas, inicijavęs mokslinę konferenciją „Vytautas ir Lietuva“, taip pat knygos „Vytautas Didysis ir Lietuva“ parengimą ir išleidimą.

Su žmona Joana Virginija Jurgutiene, ilgamete Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidų apie teatrą ir muziką autore, V. Jurgutis užaugino du sūnus, kurie taip pat yra aktyvūs Lietuvos muzikos ir kultūros gyvenimo dalyviai.

Atsisveikinti su Velioniu galima Vilniaus arkivyskupijos Laidojimo paslaugų centro salėje prie Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios (M. Paco g. 4) vasario 25 d., pirmadienį, 16-22 val.; vasario 26 d., antradienį, 8-15.15 val. Laidotuvės vyks Vilniaus Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.

Šv. Mišios už velionį bus aukojamos Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje vasario 26 d., 7. 30 val.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...