captcha

Jūsų klausimas priimtas

K. Žoromskio 100-osioms gimimo metinėms – paroda „Spalvos virpėjimas“

Minint šimtąsias dailininko Kazimiero Žoromskio gimimo metines, Žilinsko dailės galerija kviečia į jo darbų parodą „Spalvos virpėjimas“. Kritikai sako, kad pasaulyje pripažintas lietuvis sukūrė oparto meno atšaką – unikalų optinio impresionizmo stilių.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Minint šimtąsias dailininko Kazimiero Žoromskio gimimo metines, Žilinsko dailės galerija kviečia į jo darbų parodą „Spalvos virpėjimas“. Kritikai sako, kad pasaulyje pripažintas lietuvis sukūrė oparto meno atšaką – unikalų optinio impresionizmo stilių.

Vilniaus, Vienos ir Romos karališkosios dailės akademijų auklėtinis Kazimieras Žoromskis, dėstęs ir kūręs Europoje bei Jungtinėse Valstijose, į Lietuvą grįžo 1986-aisiais. Kritikų vertinamo menininko darbai saugomi keturiolikoje pasaulio muziejų. Pasak dailininko našlės, jis atvertė naują puslapį impresionizmo istorijoje, sukūrė oparto meno atšaką – unikalų optinio impresionizmo stilių. 

„Jis davė naują pakraipą opartui, nes optinis menas yra daugiau dekoratyvus, vibruojantis, ir žaidžiama dekoratyvinių dėmių žaismu. Tuo metu K. Žoromskio darbuose atsiranda trečia dimensija – erdvė“, – pasakoja K. Žoromskio fondo įkūrėja Kristina Miklaševičiūtė-Žoromskienė.

Daugiau kaip keturis dešimtmečius užsienyje gyvenęs dailininkas vidinio ryšio su tėvyne neprarado – svajojo neprarandant lietuviškumo, pasiekti garsių tapytojų šedevrų lygį, kad vėliau drobes būtų galima pargabenti į Lietuvą. 

Parodoje „Spalvos virpėjimas“ – ankstyvieji K. Žoromskio darbai ir kūriniai iš ciklų „Skelbimų lentos“, „Sienos“, kritikų išgirtos „Trijų dimensijų serijos“, taip pat Niujorke pradėtos ir Vilniuje baigtos „23-iosios gatvės“.

„Tam tikra prasme taip, jie matyti, jie buvo 1993 metais Vilniuje parodų rūmuose, bet ne visi. Tokia kolekcija, kokia yra dabar surinkta, rodoma pirmą kartą“, – sako parodos kuratorė Eglė Komkaitė-Baltušnikienė.

Paroda Žilinsko dailės galerijoje veiks iki balandžio. Kovo 4-ąją, minint 100-ąsias dailininko gimimo metines, jis bus prisimintas ir Vilniuje.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...