captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jaunimo teatre Vilniuje – spektaklio „Juoko akademija“ premjera

Vilniuje, Jaunimo teatre, penktadienį – spektaklio „Juoko akademija“ premjera. Tai spektaklis pagal vieno žymiausių japonų dramaturgų Kokio Mitanio tragikomišką pjesę apie valdžios ir menininko santykį.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vilniuje, Jaunimo teatre,  penktadienį – spektaklio „Juoko akademija“ premjera. Tai spektaklis pagal vieno žymiausių japonų dramaturgų Kokio Mitanio tragikomišką pjesę apie valdžios ir menininko santykį.

Ją stato režisierius iš Rusijos Viačeslavas Gvozdkovas ir teatro scenoje pagrindinį vaidmenį vaidinant po ilgesnės pertraukos galima išvysti aktorių Kostą Smoriginą.

Režisierius iš Rusijos Viačeslavas Gvozdkovas Jaunimo teatro scenoje repetuoja spektaklį pagal pirmą kartą Lietuvoje statomo japonų dramaturgo Kokio Mitanio pjesę „Juoko akademija“. Šią pjesę jis statė prieš dešimtmetį Rusijoje ir sako, kad ji aktuali bet kurioje šalyje, nes nagrinėja valdžios ir menininko santykį.

„Jei mes šią pjesę statytume sovietmečiu, ją tikrai uždraustų. O šiandien ji skamba šiuolaikiškai, nes demokratija ir laisvė atsiliepė mene, nes viskas leidžiama, nėra jokios cenzūros. O juk cenzūra – tai tavo vidinė kultūra, tavo ribos. Cenzorius yra pats menininkas“, – samprotavo režisierius Viačeslavas Gvozdkovas.

Spektaklio veiksmas vyksta Tokijo policijos visuomenės saugumo cenzūros skyriaus kabinete. Jaunas dramaturgas iškviečiamas pasiaiškinti dėl jo sukurtos pjesės. Iki premjeros liko savaitė, tačiau leidimo vaidinti nėra. Dramaturgą priima cenzorius, kuris yra linkęs uždaryti visus teatrus ir uždrausti spektaklius. Spektaklyje vaidina du aktoriai – Sergejus Ivanovas ir po ilgesnės pertraukos pagrindinį vaidmenį kuriantis Kostas Smoriginas.

„Aš pakankamai greit išdvesiu. Ilgas spektaklis, pusantros valandos, o juk reikia pajausti režisierių. Aš, kaip ir kiekvienas aktorius, bijau, nes kiekvienąkart reikia įrodinėti, kad tu atėjai ne šiaip sau. Kiekvieną kartą jaučiu tą artėjančią bangą, tą japonišką cunamį, kurį reikia nugalėti“, – prisipažino aktorius Kostas Smoriginas.

„Visą spektaklį dirbti su tokiu aktoriumi – turbūt kiekvieno aktoriaus svajonė“, – džiaugėsi aktorius Sergejus Ivanovas.

Spektaklio premjera Jaunimo teatre penktadienį ir šeštadienį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...