captcha

Jūsų klausimas priimtas

Buvusioje Kino studijoje jauni kūrėjai randa visa, ko reikia kurti filmus

Už 9 milijonus litų suremontavus nebaigtą statyti Kino studiją, Vilniaus pakraštyje atidarytas Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius.  

Už 9 milijonus litų suremontavus nebaigtą statyti Kino studiją, Vilniaus pakraštyje atidarytas Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius.

Čia Muzikos ir teatro akademijos studentai bei jauni kino kūrėjai ras visa, ko reikia kurti filmus, praneša LRT televizijos „Panorama“.

Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriuje, pasak jo vadovų, yra viskas norintiems kurti profesionalų kiną. Tiesa, atidarymo dieną pastate trūko vienos smulkmenos – elektros, be kurios ir pati geriausia technika trumpam tapo eksponatais, o didžiulės studijos – juodosiomis skylėmis. Tačiau perdegęs elektros kabelis inkubatorių nuo darbų atitraukė tik pusdienį. Daugelis čia jau ne pirmą savaitę plušančių jaunųjų kūrėjų teigė, kad įpusėjo animacinių filmų projektus, ar nusifilmavo visą filmą.

„Pradėti verslą yra brangu. AŠ neturiu nei stipraus socialinio kapitalo – mano vardo dar negaliu verst į pinigus, nei pats turiu pinigų. ir inkubatorius tokiems žmonėms kaip aš yra ta vieta, kuri gali padėti saugiau ilgesnį laiką išgyvent tol, kol pagausi tą momentą, laimės paukštę ir galėsiu dirbti ir užsitikrinti ilgalaikius projektus“, – teigia „Studija Mitkus“ vyr. dailininkas Tomas Mitkus.

„Inkubatorius mums labai padėjo daug, nes projektas yra didelis. Jeigu viską kurti rinkos kaina, tai gaunasi studentui neįkandami kaštai“, – antrina kino vadybininkė Evelina Gabulaitė.

„Bandysime čia kurti filmus. Bandysime kurti ne tik filmus, įvairią vaizdo produkciją. Rezidentai turi galimybe naudotis visa infrastruktūra, turime labai geras sąlygas, turime labai dideles nuolaidas viskam, kad pirmi žingsniai būtų lengvesni rinkoje. Čia yra ir montažinės, galima sutvarkyti filmų spalvas, garsą. Taip pat yra visa filmavimui reikalinga technika,  geros labai kameros, apšvietimo technika – visa tai galima paimti labai geromis sąlygomis“, – LRT televizijai sakė „Animatrix“ direktorius Dovydas Vilkelis.

Pernai įkurto Lietuvos kino centro vadovai teigia, kad audiovizualinių menų industrijos inkubatorius bus jų partneris, kuriame, tikisi gims naujoji kino kūrėjų karta. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...