Kultūra

2013.02.21 10:38

M. Rostropovičiaus fondas vėl parėmė Lietuvos talentus (nuotraukos)

Jovita Sukackaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.02.21 10:38

Dešimt metų Lietuvoje veikiantis Mstislavo Rostropovičiaus paramos fondas vėl parėmė 20 talentingų Lietuvos vaikų muzikų, mokslininkų ir sportininkų.  

Dešimt metų Lietuvoje veikiantis Mstislavo Rostropovičiaus paramos fondas vėl parėmė 20 talentingų Lietuvos vaikų muzikų, mokslininkų ir sportininkų.

Ypatingo dėmesio sulaukė smuikininkė Paulina Jankovskytė, dovanų ji gavo specialiai jai sukurtą smuiką.

Kaip praneša LRT televizijos „Panorama“, dvylikametė smuikininkė Paulina Jankovskytė iš Vievio, Mstislavo Rostropovičiaus paramos fondo atrankoje dalyvavo pernai. Čia jos išskirtinius gabumus įvertino atranką stebėjęs pasaulinio garso smuikininkas Sergėjus Krylovas. Tą kart jis smuikininkei pažadėjo, kad  specialiai jai pagamintą smuiką, šiandien jis jau mergaitės rankose.

„Man labiausiai patinka jo technika, ne visuose instrumentuose ta galima padaryti, tokius stebuklus. Labai džiaugiuosi, kad gavau tokį smuiką, aš manau, kad gyvenime gal net tokio neturėčiau, jei man jo nepadovanotų, tai aš stengiuosi daugiau groti. Kad jis taptų „išgrotos“, ir kad jis gerai skambėtų. Stengiuosi labai“, – LRT televizijos naujienų tarnybai sakė jaunoji smuikininkė P. Jankovskytė.

„Labdara menui mūsų laikais yra būtina. Ši labdara man pasirodė būtent tai, ko reikia jauniesiems lietuvių smuikininkams, ar Rostropovičiaus fondui“, – smuikininkas S. Krylovas.

Jaunajai muzikei vienetinį instrumentą pagamino smuiko meistras Gabriele Jebranas Yakoubas iš Berlyno. Antonijaus Stradivariaus modelio smuiką, pasak meistro, jis pirmą kartą kūrė Lietuvai.

„Aš tikiuosi, kad šis instrumentas tarnaus Paulinai ir padės jai tobulėti. Smuiką stengiausi gaminti senoviniu stiliumi, kad instrumentas būtų kuo panašesnis į senovinį, konstrukcijas šiek tiek nusižiūrėjau nuo Sergėjaus tėvo pagaminto smuiko“, – sako Gabriele Jebranas Yakoubas.

Per 10 metų Mstislavo Rostropovičiaus paramos fondas parėmė 82 vaikus: būsimuosius muzikantus, mokslininkus, sportininkus. Paramai skirta beveik 2 milijonai litų.