captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dėl savo kūrybos keliavo į Šiaurės ašigalį ir kasdien nešiojosi ginklą nuo poliarinių lokių

Emilija Škarnulytė – užsienyje kurianti lietuvių menininkė, kuri dėl savo darbų keliauja į Šiaurės ašigalį arba visu metus treniruojasi, kad galėtų nerti į 15 metrų gylį 4 laipsnių vandenyje. 
 
Laidos stop kadras.
Laidos stop kadras.

„Šalia Šiaurės ašigalio gyvena 100 mokslininkų, nėra jokių turistų, yra tokia trobelė – „Meno rezidencija“, ten nuvažiavau pagyventi ir patyrinėti“, – pasakoja menininkė. 

E. Škarnulytė – menininkė, baigusi skulptūros studijas Breros institute Milane, Italijoje, ir šiuolaikinio meno magistro studijas Tromsės meno akademijoje Norvegijoje. Jos filmai rodyti daugelyje tarptautinių filmų festivalių, tarp jų – Oberhauzeno, „Hors Pistes“, Edinburgo, San Paulo, „Lumen Nyc“, „Message to a Man“ festivaliuose, taip pat parodoje „Manifesta 10“ ir San Paulo bienalėje.

„Antrą kartą važiavau link Šiaurės ašigalio su dviem lagaminais, pilnais „Bolex“ 16 mm kamerų, ir mokėjau už viršsvorį. Neturėjau kameros stovo, važiavau be jo, dar reikėjo kasdien nešiotis ginklą nuo poliarinių lokių. Susipažinau su mokslininkais iš NASA ir Norvegijos geodezijos stoties, jie man tiesiog leido užlipti į NASA anteną“, – apie vieno iš kūrinių gimimą pasakoja E. Škarnulytė. 

Į Lietuvą menininkė su paroda grįžo pristatyti kelių pastarųjų metų rezidencijų ir gyvenimo svetur rezultatų. 

ŠMC eksponuojama E. Škarnulytės paroda „QSO lęšis“ tęsis iki sausio 6 dienos.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Durys atsidaro“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...