captcha

Jūsų klausimas priimtas

Skaitytojai išrinko 2012-ųjų „Metų knygas“

15899. Tiek skaitytojų šį kartą balsavo „Metų knygos“ rinkimuose, kurių rezultatai paaiškėjo prieš netrukus prasidėsiančią Vilniaus knygų mugę.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

15899. Tiek skaitytojų šį kartą balsavo „Metų knygos“ rinkimuose, kurių rezultatai paaiškėjo prieš netrukus prasidėsiančią Vilniaus knygų mugę.

Suaugusiųjų kategorijoje geriausia išrinkta Alvydo Šlepiko knyga – romanas „Mano vardas – Marytė“, poezijos kategorijoje – Rimvydo Stankevičiaus eilėraščių rinkinys „Ryšys su vadaviete“, paauglių – Kristinos Gudonytės knyga „Ida iš šešėlių sodo“, vaikų kategorijoje – Kęstučio Kasparavičiaus knyga „Sapnų katytė“.

Kęstučio Kasparavičiaus knygoje „Sapnų katytė“ pasakojama apie poetišką, skambančią ir kvepiančią Sapnų šalį, kurioje nereikia skubėti, apie katytę, tos šalies vaizdus atnešančią į tikroviškame pasaulyje gyvenančios mergaitės sapną.

Kristinos Gudonytės „Ida iš šešėlių sodo“ vaizduoja šiuolaikinės šeimos, taip pat mokyklos pasaulį, tai knyga apie meilę ir atsakomybę, apie būtinybę suprasti ir dvasiškai palaikyti kitokį, atstumtąjį.

Alvydo Šlepiko romane „Mano vardas – Marytė“ jautriai ir su intriga pasakojama apie pokario Rytprūsių vokiečių vaikus, ieškojusius išgyvenimo Lietuvoje.

Rimvydo Stankevičiaus knyga „Ryšys su vadaviete“ – baigiamoji trilogijos dalis, kurioje poetas gvildena esminį klausimą: kokiais būdais Anapusybė patenka į mūsų gyvenimus ir poeziją?

„Metų knygos“ rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. Akcijos, kuri prasideda rudenį ir tęsiasi iki Vilniaus knygų mugės, metu skaitytojai iš ekspertų pasiūlytų knygų balsuodami renka „Metų knygas“ jau keturiose kategorijose, šiemet pirmą kartą akcijoje dalyvauja ir poezijos knygos.

Šį kartą skaitytojams buvo pasiūlyta aštuoniolika kūrinių. Akcijai pasiūlytos knygos parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių, išleistos nuo 2011 metų rugsėjo 1 iki 2012 metų rugpjūčio 31 dienos.

Šiemet akcija sulaukė rekordinio skaitytojų susidomėjimo – už „Metų knygą“ balsavo 15899 skaitytojai.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close