captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius Niujorke įžiebė didžiausią pasaulyje Menorą

Su oficialiu vizitu Niujorke besilankančiam Lietuvos užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui patikėta garbė įžiebti didžiausią pasaulyje Menorą.
URM nuotr.
URM nuotr.

Ši garbinga funkcija anksčiau atiteko dabartinam ir buvusiam Niujorko merams Billui de Blasio ir Mike Bloomberg, senatoriams bei iškiliems JAV žydų bendruomenės atstovams.

Dalyvaudamas šventėje L. Linkevičius pasidžiaugė, kad Lietuvos žmonės vis labiau atranda turtingą žydų paveldą ir didžiuojasi ryškiu Lietuvos žydų indėliu į pasaulio kultūrą.

Ministras atkreipė dėmesį į glaudų Lietuvos institucijų bendradarbiavimą su Niujorko žydų bendruomene tiek sprendžiant žydiško paveldo Lietuvoje išsaugojimo kausimus, tiek ir skatinant atvykstamąjį turizmą bei bendrus projektus mokslo, verslo ir kultūros srityse.

Niujorke, Brukline, Grand Army Plaza esanti beveik 10 metrų Menora laikoma didžiausia pasaulyje. Toks aukštis yra didžiausias leidžiamas pagal žydų įstatymus. Menoros įžiebimo tradicija kviečiant iškilius JAV ir užsienio svečius puoselėjama nuo 1985 metų.

Kasmetinė Menoros įžiebimo ceremonija vyksta švenčiant žydų šventę Chanuką. Šiemet Chanukos šventė, prasidėjusi gruodžio 6 dieną, tęsis iki gruodžio 14 dienos.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...