captcha

Jūsų klausimas priimtas

Knygų mugės dėmesio centre – paauglių literatūra

Po dviejų dienų Vilniuje prasidės kasmetinė 14-oji Vilniaus mugė. Šiemet ji skirta paauglių literatūrai. 
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Po dviejų dienų Vilniuje prasidės kasmetinė 14-oji Vilniaus mugė. Šiemet ji skirta paauglių literatūrai.

Mugėje vyks daug diskusijų, kuriose bus bandoma atsakyti, kodėl neskaito paaugliai ir kaip juos sudominti, kad knyga taptų jų gyvenimo dalimi. Todėl ir knygų mugės šūkis „Čia – knygų erdvė: prisijunk“ tarsi kviečia juos pakilti nuo kompiuterių ir skaityti knygą.

Vilniaus knygų mugės rengėjai pristatė 14-osios Vilniaus knygų mugės programą, kurios šūkis – „Čia – knygų erdvė: prisijunk“. Pasak leidėjų asociacijos prezidentės, šiemet atlikti tyrimai rodo, kad paauglių skaitymo įgūdžiai prastėja, todėl teigia šiemetinėje mugėje nusprendę atkreipti dėmesį į paauglius ir bandyti atsakyti į klausimą, kodėl jiems knyga nėra prioritetas.  

„Ši mugė skirta paauglių literatūrai. Jos šūkis „Čia – knygų erdvė: prisijunk“ tarsi ragina jaunus žmones, kuriems knyga nieko nereiškia (o tokių yra tikrai daug) ateiti ir susipažinti su tuo, kas vyksta. Tai ankstesnių knygų mugių, kur buvo svarstoma, o kas gi blogai, ką mes turėtume keisti, rengdami programą, rezultatas“, – kalbėjo Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė.

„Nemažiau svarbi kita pusė – mes neturime daug knygų, parašytų specialiai paaugliams. Tai, kad Metų knygos rinkimuose paauglių kategorijoje nominuotos tik dvi knygos, nors kitose buvo arši konkurencija, rodo, kad ir patys kūrėjai nelabai ką gali pasiūlyti. Iš vienos pusės mes pliekiame tą paauglį sakydami, kodėl tu šitoks  nusistatęs, ir kitos pusės, mes negalime jam pasiūlyti, kad čia tavo autorius“, – pridūrė ji.

Šiemet į mugę atvyks 20 svečių iš 12 šalių. Tarp laukiamiausių – Kaderas Abdolah, romanų „Mečetės namai“, „Mano tėvo užrašų knygelė“ autorius bei Tahiras Shahas, „Kalifo rūmų“ ir „Tūkstančio ir vienos nakties šalyje“ autorius.  

„Tai įdomių biografijų žmonės. Jos iliustruoja smarkiai pasikeitusį pasaulį, kai tu gimei Irane, bet tampi Nyderlandų literatūros kūrėju, arba kai gimei Londone, bet nusiperki kalifo rūmus Maroke“, – pastebi L. Varanavičienė.

Mugėje gausu ir lietuvių autorių knygų pristatymų. Iš viso mugėje – daugiau nei 300 renginių. Be susitikimų su rašytojais, vyks koncertai, spektakliai, poezijos muzikos vakarai. Veiks kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“. Pernai vykusius Maironio skaitymus šiemet keičia Donelaitis.

„Šiemet pradėsime skaityti Donelaitį, vėl Lietuvą mokyti užmiršto hegzametro. Visi galvoja, kad hegzametras baisu, o mes sakome, kad gražu, jo bangavimą galės išgirsti iš Rolando Kazlo. Tikimės, kad garsiai skaitydami iki 2014-ųjų, kai bus jubiliejiniai Donelaičio metai, mes išmoksime skaityti, išmoksime jį suprasti.

Tai yra Lietuvos Homeras. Kai Lietuvos nebuvo, kai ji buvo prijungta prie Rusijos, Mažojoje Lietuvoje  vakarais jis aprašinėdavo gyvenimą iš intelektualo pozicijų, remdamasis antikos kūriniais“, – sakė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis.

Knygų mugė tradiciškai prasidės ketvirtadienį „Litexpo“ parodų rūmuose ir truks iki sekmadienio. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...