captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nacionaliniame muziejuje – „Išlikęs laikas“

Nacionaliniame muziejuje rengiama fotografo Raimondo Paknio darbų paroda, kurioje – Lietuvoje išlikusių medinių bažnyčių interjerai. Ant didelio formato negatyvų fotografuotos bažnyčios, pasak muziejininkų, yra gyvas metraštis, kuriame matyti net smulkiausios interjero detalės.
Alsedžiu Švc. Marijos Nekaltojo Prasidejimo bažnycia, 1793 m. Presbiterijos altoriai/Parodos eksponatas
Alsedžiu Švc. Marijos Nekaltojo Prasidejimo bažnycia, 1793 m. Presbiterijos altoriai/Parodos eksponatas

Medinės bažnyčios unikalios tuo, kad ornamentus ir spalvas joms parenka liaudies meistrai. Dažnai tik perdažo, bet kartais kuria naujai, ant viršaus uždažydami. Keletą metų medines bažnyčias fotografavęs Raimondas Paknys pasakoja, kad daugelis jų šiandien užrakintos ir atidaromos tik keletą kartų per metus, atlaidų dieną. Todėl jam knietėjo žmones supažinti su interjerais.

„Man padarė įspūdį prieš metus Vilniaus Prospekto galerijoje eksponuota italų pasaulinio vardo Massimo Listri paroda, Italijos paveldas. Lietuva turi, manau, labai unikalų paveldą išlikusį. Tikrą, gyvą mūsų medinių bažnytėlių“, – pasakojo kūrėjas.

R. Paknys fotografuoja į didelio formato negatyvus. Todėl Nacionalinio muziejaus salėje eksponuojamose didelėse fotografijose galima įžiūrėti net smulkiausias detales, spalvų niuansus. Muziejininkų teigimu, jų saugyklose saugomi šventųjų paveikslai yra lyg užkonservuoti, nebegyvi, nes kažkada buvo iškelti iš jų aplinkos, o R. Paknys fiksuoja gyvą akimirką, kuri vėliau tampa atskaitos tašku.

„Raimundą Paknį ir kaip fotografą, ir kaip leidėją pažįstu labai seniai ir galvoju, kad tai yra geras fotografas. R. Paknys yra toks „realijų žmogus“, – pasakojo Nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė.

Parodą „Išlikęs laikas“ Nacionaliniame muziejuje bus galima apžiūrėti jau ketvirtadienio  popietę. Ji veiks iki sausio pabaigos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...