captcha

Jūsų klausimas priimtas

Esmeraldos meilės istoriją pasakos šokio spektaklyje „Notrdamo legenda“

Ketvirtadienio vakarą Kauno muzikiniame teatre – šokio spektaklio „Notrdamo legenda“ premjera. Tai Viktoro Hugo dramos „Paryžiaus katedra“ inscenizacija.
Kauno valstybinio muzikinio teatro nuotr.
Kauno valstybinio muzikinio teatro nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Kauno muzikiniame teatre – šokio spektaklio „Notrdamo legenda“ premjera. Tai Viktoro Hugo dramos „Paryžiaus katedra“ inscenizacija.

Dviejų dalių šokio spektaklio „Notrdamo legenda“ autorius ir choreografas Aleksandras Jankauskas populiariąją Esmeraldos meilės istoriją nusprendė papasakoti ne vien plastikos ir šokio kalba. Spektaklio nuotaiką kuria baleto trupės artistai, kviestiniai šokėjai ir dainininkai.

„Tai nėra baletinis pastatymas. Drįsčiau sakyti, kad tai yra visų žinomų stilių – jazz, jazz dance, modern –sintezė. Žodžiu, bandžiau ieškoti, neatsiremti į vieną stilistiką“, – komentavo choreografas Aleksandras Jankauskas.

Rašydamas libretą, choreografas atkreipė dėmesį į kitų kūrėjų dažniausiai nuošalyje paliekamą Esmeraldos motiną. Šiame pastatyme kūrėjas sako nepamiršęs išraiškingo ir emocionalaus motinos personažo.

Spektaklyje kartu su Kauno muzikinio teatro baleto trupės artistais šoka Nacionalinio operos ir baleto teatro solistai.

„Spektaklyje man patinka būti kitokiam nei esu visada. Aš nesu princas, čia aš esu rašantis visą šią istoriją. Patinka skirtingi judesiai. Esu pripratęs šokti Vilniuje“, – bėrė baleto solistas Nerijus Juška.

„Kiekvienas žmogus, net ir jau žinomą istoriją vis tiek interpretuoja savaip. Vieną savaitę gali vaidinti vienaip, kitą savaitę – kitaip. Tie ieškojimai... Norisi sukurti „išgyventą“ personažą – iš savo jausmų“, – kalbėjo baleto artistė Justina Vitkutė.

Spektaklyje skamba ne tik žinomos melodijos iš Ričardo Kočiantės miuziklo „Paryžiaus katedra“, bet ir kompozitoriaus Antano Jasenkos kūriniai.

Vaizdo instaliacijas inscenizacijai sukūrė Vladas Šerstobojevas, scenografiją – Artūras Šimonis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...