captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje koncertuos Tulūzos Kapitolijaus orkestras

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pirmą kartą koncertuos vienas iš trijų geriausių Prancūzijos orkestrų – Nacionalinis Tulūzos Kapitolijaus orkestras.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pirmą kartą koncertuos vienas iš trijų geriausių Prancūzijos orkestrų – Nacionalinis Tulūzos Kapitolijaus orkestras.

Vadovaujamas vieno ryškiausių naujosios kartos dirigentų Tugano Sokhievo, orkestras gros drauge su žymiąja vyresniosios kartos pianiste Elisabeth Leonskaja.

Garsusis orkestras į Lietuvos sostinę atvyko iš Varšuvos, kur grojo Varšuvos filharmonijoje. Vilniuje Nacionalinis Tulūzos Kapitolijaus orkestras atliks beveik identišką programą, kaip ir Varšuvoje: skambės nuotaikinga Hectoro Berliozo uvertiūra „Korsaras“, polėkio kupinas Roberto Schumanno Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll ir Modesto Musorgskio „Parodos paveikslėliai“.

Vienas iš ryškiausių prancūzų muzikinės kultūros ambasadorių Nacionalinis Tulūzos Kapitolijaus orkestras gyvuoja jau 80 metų. Savo žydėjimą pasiekė vadovaujamas dirigento Michelis Plassonas, kuris prie orkestro vairo stovėjo nuo 1968 iki 2003 metų. Dabar M. Plassonas yra orkestro „garbės dirigentas“.

Dabartinis Nacionalinio Tulūzos Kapitolijaus orkestro vyriausiasis dirigentas T. Sokhievas, Sankt Peterburgo valstybinės konservatorijos auklėtinis, išvedė kolektyvą į pasaulinius vandenis. Kaip rašo Vokietijos spauda, T. Sokhievas priklauso „paklausiausiems“ naujosios kartos dirigentams, jis muzikuoja su geriausiais orkestrais – Berlyno ir Vienos filharmonijų, Čikagos simfoniniu, Londono filharmonijos, Leipcigo „Gewandhaus“ ir kt.

T. Sokhievas taip pat yra Velso nacionalinės operos pagrindinis dirigentas, nuo 2010 m. – „Deutsches Symphonie-Orchester Berlin“ meno vadovas ir vyr. dirigentas.

Pianistė E. Leonskaja seka didžiųjų praeities pianistų pėdomis, koncertavo su tokiais orkestrais kaip Niujorko ir Berlyno filharmonijų, diriguojant žymiausiems batutos meistrams.

Tbilisyje gimusi E. Leonskaja pelnė prestižinių konkursų laurus dar studijuodama Maskvos konservatorijoje. 1978 m. emigravusi iš Sovietų Sąjungos pianistė įsitvirtino Europos muzikos scenoje kaip itin savita atlikėja.

Šv. Valentino dieną dovanojęs išskirtinį koncertą Vilniaus melomanams jau kitą vakarą, penktadienį, Tulūzos Kapitolijaus orkestras ir pianistė E. Leonskaja muzikuos Rygos Didžiojoje gildijos salėje. Toliau kolektyvo koncertų maršrutas nusidrieks į Taliną, vėliau – į Vieną ir Miuncheną.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...