captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nacionaliniame teatre – vengro L. Bagossy premjera

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre repetuoja vienas ryškiausių šiuolaikinio vengrų teatro kūrėjų, režisierius László Bagossy.  
Lietuvos nacionalinio dramos teatro nuotr.
Lietuvos nacionalinio dramos teatro nuotr.

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre repetuoja vienas ryškiausių šiuolaikinio vengrų teatro kūrėjų, režisierius László Bagossy.

Jis stato spektaklį pagal taip pat vengro, klasiko, pasaulyje garsaus Ferenco Molnáro pjesę „Lilijomas“. Premjera – vasario pabaigoje.

Vengrų režisierius L.  Bagossy sako, kad gavęs nacionalinio dramos teatro kvietimą statyti spektaklį šiame teatre, nusprendė pasirinkti vengrų rašytojo kūrinį. Pasaulyje garsaus vengrų dramaturgo F. Molnáro pjesę „Lilijomas“, garsiausią jo pjesę, sukurtą prieš šimtmetį ir statomą visame pasaulyje.

Pirmą kartą ši pjesė pastatyta 1909-aisiais Budapešte, vėliau kelis dešimtmečius vien Brodvėjuje buvo pastatyta šešiolika Molnáro pjesių, taip pat „Lilijomas“ ne kartą ekranizuotas, vienas jų autorius Fritzas Langas, pagal pjesę sukurtas miuziklas, baletas.  Tai, kad Lietuvoje pjesė „Lilijomas“ nėra gerai žinoma, ją lengviau statyti, sako režisierius.

„Tai praktiškas pasirinkimas, mano manymu, svarbu tai, kad žmogus iš savo kultūros atsineštų kažką ir parodytų, vengrų režisierius, vengrų kūrinys. Ši jo pjesė gerai žinoma, bet aš pats dar jos niekada nestačiau ir man pačiam iššūkis“, – „Panoramai“ sakė Vengrijos režisierius.

Pjesėje pasakojama apie karuselės prižiūrėtoją Lilijomą, kuris nusižudęs patenka į kitą pasaulį, ir kuriame, pasirodo, viskas taip pat kaip žemėje, ta pati biurokratija ir ta pati hierarchija. Spektaklyje vaidina aktoriai Dainius Gavenonis, Miglė Polikevičiūtė, Nelė Savičenko, Saulius Balandis, Marius Repšys, Toma Vaškevičiūtė, Vaiva Mainelytė, Algirdas Gradauskas, Arvydas Dapšys, Adelė Teresiūtė.

„Mačiau juos vaidinant spektakliuose, taip pat žiūrėjau įrašus ir kino filmus žiūrėjau, lankiausi ankščiau Lietuvoje ir su jais susitikau“, – sako L. Bagossy.

L.  Bagossy  yra sukūręs keliasdešimt spektaklių Vengrijos teatruose, taip at taip pat Austrijoje, Vokietijoje, prieš dvejus metus jis pelnė Vengrijos kritikų geriausio režisieriaus apdovanojimą. Spektaklio „Lilijomas“ premjera nacionaliniame dramos teatre vasario 28-ąją ir kovo 1-ąją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...