captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Kišonaitė tapo pasaulio Gineso rekordininke

2015 lapkričio 10 d. 15 val. vietos laiku Honkonge, prekybos centre „WTCmore“ buvo pristatytas Agnės Kišonaitės sukurtas meno objektas „Lūpdažių bokštas“. Objekto aukštis – 3.03 metro, jai sukurti panaudotos 18399 lūpų dažų pakuotės ir pasiektas pasaulio Gineso rekordas.
 
Facebook nuotr.
Facebook nuotr.

Netradicinius meno objektus kurianti menininkė šią vasarą sulaukė netikėto elektroninio laiško. Laiške buvo kvietimas Honkonge pristatyti prieš 3 metus dailininkės sukurtą meno objektą „Lūpdažis milžinas“.

Bendraujant su agentūra, ši mintis transformavosi į naują idėją – naudojant vien tik lūpų dažų pakuotes sukurti objektą, kuris galėtų pretenduoti į pasaulinį Gineso rekordą. Pasak Agnės, ankstesniojo „Lūpdažio milžino“ Gineso rekorduose fiksuoti nepavyko, nes meno objektui sukurti buvo panaudotos kelios skirtingos medžiagos: lūpų dažai ir medinis karkasas, o norint pasiekti rekordą, karkasą konstruoti teko vien tik iš lūpdažių.

„Lūpdažių bokštas“ – taip Agnė pavadino savo naujausią objektą, 3 mėnesius buvo kuriamas Lietuvoje, o vėliau atskiromis dalimis išskraidintas į Honkongą. Čia prireikė dar savaitės, kur pati menininkė surinko objektą į vientisą skulptūrą. „Kalbant su agentūra, paaiškėjo, jog idėjos – lūpdažio skulptūros – įgyvendintojų jie ieškojo visame pasaulyje. Labai džiaugiuosi, jog pasirinko mane“ – pasakojo menininkė.

Prireikė nemažai pastangų rasti beveik 20000 lūpų dažų tūbelių, objektas svėrė daugiau nei 530 kilogramų – nugabenti jį į Honkongą taip pat buvo savotiškas iššūkis. „Atvykus į Honkongą dėl karščio ir drėgmės bijojau, jog gana trapiai skulptūrai nieko nenutiktų“.

Nepaisant nemažų iššūkių, menininkę aplankė sėkmė – šiandien 15 val. vietos (9 val. ryto Lietuvos) laiku įvyko oficialus meno objekto pristatymas. Jo metu pasaulio Gineso rekordų agentūros atstovai užfiksavo naują pasaulio rekordą – „Lūpdažių bokštą“ nuo šiol galima vadinti aukščiausia iš daugiausiai lūpų dažų tūbelių sukonstruota skulptūra, o menininkę A. Kišonaitę – pasaulio rekordininke.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...