captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros naktis“: miegoti galėsite tik su leidimais

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį sostinės gyventojus ir svečius kvies šeštoji „Kultūros naktis“. Nuo šeštos valandos vakaro iki antros nakties sostinės meno mekose ir po atviru dangumi vyks beveik pusantro šimto įvairiausių renginių.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį sostinės gyventojus ir svečius kvies šeštoji „Kultūros naktis“. Nuo šeštos valandos vakaro iki antros nakties sostinės meno mekose ir po atviru dangumi vyks beveik pusantro šimto įvairiausių renginių.

Tarp pristatomų projektų puikuojasi tiek „Kultūros nakties“ lankytojų pamėgti tradiciniai renginiai, tiek kūrybinės premjeros.

Viena jų – Kauno „Psilikono“ teatro naujas spektaklis „Išplėšk sielą“ pagal Oscaro Wilde`o pasaką „Žvejys ir jo siela“.

Projekte aktyviai dalyvaus užsienio šalių kultūros institutai ir ambasados. Žiūrovai turės galimybę pamatyti XX a. pradžioje Lietuvoje kūrusio, lėlinės animacijos pradininku tituluojamo Vladislavo Starevičiaus filmų retrospektyvą. Naują garso takelį jai ruošia prancūzų pianistas Jacques Cambra, audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“ ir muzikantų Vytauto Labučio bei Remigijaus Rančio duetas. „Kultūros naktyje“ svečiuosis ir legendinio animatoriaus anūkė – Leona-Beatrice Martin Starewitch.

Rytietišką programą rūmuose ant Tauro kalno pristatys Japonijos agentūra „Yukari“. Joje bus galima susipažinti ne tik su tradiciniais japonų kovos menais, šokiais, amatais, bet ir gėrėtis kimono paroda, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, susipažinti su neatrasta Japonijos kultūra.

Vizitine „Kultūros nakties“ kortele organizatoriai vadina nuo 2008 m. Lukiškių aikštėje vykstančius fortepijoninės muzikos koncertus. Šiemet klasikinės muzikos scenos programą ruošia Lietuvos muzikos ir teatro akademija: scenoje pasirodys jaunieji ir pripažinimą jau spėję pelnyti akademijos studentai, o vidurnaktį prie juodai baltų klavišų sės šio projekto idėjos autorius – maestro Petras Geniušas.

Pagrindine jaunimo traukos vieta turėtų tapti Teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelis, kuriame koncertines programas pristatys Vidas Bareikis, Jurga Šeduikytė, Markas Palubenka, Rasa Bubulytė ir kiti įvairių stilių muzikos atstovai.

Pirmą kartą į savo valdas „Kultūros nakties“ inicijuojamus renginius įsileis Prezidentūra. Vidiniame jos kieme pasirodys chorai „Brevis“, „Vilnius“, vokaliniai ansambliai „Quorum“, „Voice lab“, programas pristatys varinių pučiamųjų, styginių bei afrikietiškų būgnų kolektyvai. Daukanto aikštėje įsikurs naktinėtojų pamėgta šokių aikštelė, kurioje vyks pasirodymai ir šokių pamokos.

Itin gausiai šių metų „Kultūros naktyje“ užderėjo kinas. Į seansus kvies nekomerciniai kino teatrai, o pamėgtas „Kinas ant žolės“ iš rekonstruojamo Sereikiškių parko persikels į Neries krantinę prie Baltojo tilto.

Atgis ir senoji Sereikiškių parko Rotonda, kurioje karaliaus poezija, muzika ir šviesa.

Vienas smagiausių „Kultūros nakties“ projektų – „Megapiešimas“. Jo metu kiekvienas galės atrasti savyje „dailininko“ talentą. Praeiviai bus kviečiami išbandyti piešimą lazeriais ant Šiuolaikinio meno centro sienos projektuojamų nuotraukų.

Naktį lankytojams duris atvers daugiau kaip 20 sostinės muziejų ir galerijų.

„Pasisotinus“ kultūra, namo bus galima grįžti naktiniais autobusais, kurie „Kultūros naktį“ kursuos visą parą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...