captcha

Jūsų klausimas priimtas

Bibliotekininkų atlyginimai turėtų didėti jau kitąmet

Kultūros ministras Šarūnas Birutis teigia, kad liepos mėnesį bibliotekininkai turėtų žinoti bent jau apie teorinį atlyginimų padidėjimą. Pasak Š. Biručio, jis sieks, kad atlyginimai padidėtų jau nuo kitų metų.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis teigia, kad liepos mėnesį bibliotekininkai turėtų žinoti bent jau apie teorinį atlyginimų padidėjimą. Pasak Š. Biručio, jis sieks, kad atlyginimai padidėtų jau nuo kitų metų.

Pasak Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos pirmininkės Danguolės Abazoriuvienės, bibliotekų darbuotojų atlyginimai yra vieni mažiausių Lietuvoje. „Tai neskatina darbuotojų motyvacijos ir profesinio konkurencingumo bei stabdo įvairias bibliotekų veiklas“, – sakė bibliotekininkų atstovė.

„Kultūros darbuotojai neturi kentėti dėl to, kad kažkada į jų problemas buvo numota ranka, o ir kultūros darbuotojai per daug kultūringi, kad pradėtų streikuoti. Todėl, net ir žinodami, jog valstybė šiemet neskirs papildomų pinigų kultūros darbuotojų atlyginimams didinti, šiandien sutarėme, kad Kultūros ministerija paruoš visus reikiamus dokumentus, kad bibliotekininkai jau liepos mėnesį matytų teorines atlyginimo padidėjimo galimybes“, – sako kultūros ministras.

Susitikęs su šalies apskričių, savivaldybių ir nacionalinių bibliotekų atstovais kultūros ministras aptarė bibliotekų klausimus. Bibliotekininkai ministrui pasiūlė parengti naują Kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą ir inicijuoti Vyriausybės 1993 m. nutarimo dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo pakeitimą, padidinant kultūros įstaigų darbuotojų atlyginimų koeficientus.

Didelį susirūpinimą bibliotekininkams kelia ir lėta bibliotekų renovacija. „Pinigų judėjimas galimas tik savivaldybių viduje, tačiau matome, kad šių lėšų visiems neužtenka, todėl mums svarbi galimybė pretenduoti į artėjančio 2014–2020 m. ES paramos laikotarpio lėšas“, – sakė D. Abazoriuvienė.

Pasak jos, bibliotekos norėtų, kad ES finansinė parama būtų teikiama per Kultūros ministeriją, nes yra sudėtinga pretenduoti į kitų ministerijų siūlomas programas. Ministras šiai bibliotekininkų iniciatyvai pritaria ir sako, kad Valstybės investicijų programoje numatytų 19 mln. visoms savivaldybėms neužteks. Ministro skaičiavimais, 2014–2020 metų ES finansavimo laikotarpiu kultūrai turėtų būti skirta 3 mlrd. litų.

Susitikime taip pat aptartas bibliotekų fondų atnaujinimo klausimas. Pasak bibliotekų atstovų, būtina atsižvelgti į Tarptautinės bibliotekų asociacijos rekomendacijas, pagal kurias bibliotekose per metus turi būti įsigyjama ne mažiau kaip 250 naujų knygų 1000 gyventojų.

„Pernai mes įsigijome tris kartus mažiau – 79 naujas knygas skaičiuojant 1000 gyventojų, o jei pažiūrėtume į pavadinimus, tuomet dar mažiau. Atsižvelgdami į šiandieninę situaciją siūlome grąžinti dokumentams įsigyti skirtas lėšas į 2008 m. lygį, kuomet fondams papildyti buvo skiriami 8 mln. litų.

Pasak bibliotekininkų, našta tampa senstanti bibliotekų kompiuterinė ir programinė įranga. Ypač daug problemų kelia senstantys ir informacijos jau negalintys saugoti serveriai, todėl susitikime nutarta ieškoti sprendimų, kurie padėtų skubiau išspręsti bibliotekų problemas. Vienas iš jų – kad bibliotekos naudotų Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos serverį.

2012 metų statistikos duomenimis, Lietuvos viešųjų bibliotekų tinklą sudaro 1 tūkst. 300 bibliotekų, jose dirba 2 tūkst. 933 profesionalūs darbuotojai, per metus apsilanko per 11 tūkst. skaitytojų.

Sociologinių tyrimų duomenimis, net 96 proc. gyventojų, pastaraisiais metais apsilankiusiųjų bibliotekose, teigiamai vertina bibliotekas ir jų teikiamas paslaugas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close