captcha

Jūsų klausimas priimtas

Leipcigo kino festivalyje – du lietuviški filmai

Vokietijos mieste Leipcige pirmadienį prasideda savaitę truksiantis, vienas prestižiškiausių dokumentinio kino festivalių pasaulyje „DOK Leipzig“. 58-ąjį kartą rengiamo tarptautinio dokumentinių ir animacinių filmų festivalio programoje šiemet ir du lietuviški filmai – režisierės Giedrės Žickytės „Meistras ir Tatjana“ bei Julijos Zubavičienės „Lida, Vanda Liusia“.
 
Lietuvos kino centro nuotr.
Lietuvos kino centro nuotr.

Filmas „Meistras ir Tatjana“ (rež. Giedrė Žickytė), kurio premjera Lietuvoje buvo spalio mėnesį, yra įtrauktas į festivalio tarptautinę programą ir bus surengti du filmo peržiūros seansai. Kitas lietuviškas filmas – „Lida, Vanda, Liusia“ (rež. J. Zubavičienė) yra atrinktas filmų peržiūros programai – DOK Market. Ši programa yra filmų biblioteka, prieinama akredituotai auditorijai bei kino industrijos žmonėms.

Lietuvių dokumentinis kino menas Leipcigo festivalyje jau nėra naujiena, anksčiau į šio festivalio programą buvo įtraukti šie filmai: L. Mikutos „Pietūs Lipovkėje“, E. Vertelytės „UB Lama“, O. Burajos „Liza, namo!”, o 2005 metais Arūno Matelio režisuotas filmas „Prieš parskrendant į Žemę“ pelnė pagrindinį „Auksinio balandžio“ prizą.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...