captcha

Jūsų klausimas priimtas

Per 40 šalies menininkų bei sportininkų kreipiasi į Prezidentę, Seimą, Vyriausybę

Garsūs šalies kultūros ir sporto visuomenės atstovai, gyvenantys ir dirbantys Vilniuje, kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimą ir Vyriausybę įvertinti situaciją dėl sostinei šiemet mažiau skiriamų lėšų kultūrai ir sportui.
D. Katkus, BFL nuotr.
D. Katkus, BFL nuotr.

Garsūs šalies kultūros ir sporto visuomenės atstovai, gyvenantys ir dirbantys Vilniuje, kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimą ir Vyriausybę įvertinti situaciją dėl sostinei šiemet mažiau skiriamų lėšų kultūrai ir sportui.

Vilniui šiemet numatytas 31,2 mln. litų mažesnis biudžetas, bendras miesto biudžetas mažėja 145 mln. litų. Toks biudžeto mažėjimas susijęs su tuo, kad Vyriausybė ir Seimas savo sprendimais sumažino iš mokesčių gaunamas ir kitas pajamas, biudžetas dėl to netenka apie 31,2 mln. litų. Tuo tarpu Vilniaus biudžetui, Seimo sprendimu, lieka apie 366 mln. litų. Vilniuje vienam gyventojui tenkančios biudžeto pajamos yra mažiausios tarp visų Baltijos šalių sostinių.

24 nusipelnę kultūros veikėjai bei 17 garsiausių Lietuvos sporto atstovų pasirašė Peticiją, kuria prašo peržiūrėti miesto biudžetą – kultūros bei sporto programų, projektų įgyvendinimui skirti papildomai lėšų. Tarp pasirašiusių – net 12 Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų tokių kaip Donatas Katkus, Rimvydas Kepežinskas, Petras Geniušas, Oskaras Koršunovas, Modestas Pitrėnas ir kiti, taip pat Vilniui ir visai šaliai nusipelnę sportininkai, olimpiniai čempionai: Daina Gudzinevičiūtė, Šarūnas Marčiulionis, Vida Vencienė, Lina Kačiušytė, Remigijus Valiulis, Laura Asadauskaitė, pasaulio čempionas Egidijus Balčiūnas ir kiti sportininkai bei jų treneriai.

„Vilniuje telkiasi patys talentingiausi, kūrybiškiausi ir visame pasaulyje pripažinti kultūros atstovai ir menininkai. Vilnius nuo senovės, saugodamas ir puoselėdamas miestiečių tradicijas, kuria savo šventes, organizuoja kultūrinius renginius, muges, festivalius.

Kas, jei ne Vilnius su savo inovatyviomis idėjomis ir išskirtiniais kultūros projektais garsėja kaip itin gyvybingas, atviras ir be galo įdomus, vis labiau žinomas ir garsus pasaulio kultūros žemėlapyje. Tai miestas, kuris savo nepailstama kultūrine dvasia saugo visos mūsų Lietuvos ir lietuvių kultūros identitetą“, – teigia Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Šv. Kristoforo orkestro vadovas D. Katkus.

Dokumente taip pat užsimenama, kad Vilnius Europos kontekste unikalus savo daugiatautiškumu, kurį privalome išsaugoti, kad būtume įdomūs patys sau ir kitiems. Vilnius - miestas, buriantis ne tik Lietuvos, bet ir visų pasaulio kampelių kūrėjus ir menininkus. Siekiant šį turtą išsaugoti, reikia nuolat palaikyti, saugoti ir plėtoti tradiciniais tapusius renginius ir šventes, norint uždegti jaunimą kūrybai ir noru saugoti tai, kas jau sukurta, reikia jiems pasiūlyti naujų, modernių ir inovatyvių projektų.

2013 metų miesto biudžeto itin stiprus išlaidų mažinimas labiausiai atsilieps kūno kultūros ir sporto plėtrai bei kultūros veiklos programoms. Lyginant su praėjusiais metais, kultūros veiklos ir jos vaidmens stiprinimo visuomenėje programai skirta net 3,7 mln. Lt mažiau, kūno kultūros ir sporto plėtojimo programai – net 5,2 mln. Lt mažiau.

„Turime senas, puikias, jau keletą dešimtmečių sėkmingai garsinančias mūsų miestą pasaulyje komandas, turime talentingą ir sportišką jaunimą, išugdėme ne vieną garsią sporto žvaigždę. Vilniaus vardas seniai žinomas pasaulio sporto visuomenėje. Tačiau negalime „užmigti ant laurų“ – privalome jaunimui sudaryti pačias geriausias sąlygas sportuoti, organizuoti aukščiausio lygio varžybas. Juk tarptautinių čempionatų metu Vilnius tampa mažų mažiausiai Europos dėmesio centru, nešančiu pasauliui žinią apie mūsų miestą ir jo talentingus sportininkus“, – tvirtina penkiakovininkas, daugkartinis Pasaulio čempionas ir Olimpinių žaidynių prizininkas Andrejus Zadneprovskis.

Pasak sportininkų, finansavimo mažinimas fizinio lavinimo ir kūno kultūros plėtojimui yra ir pats didžiausias žingsnis mūsų vaikų užimtumo ir jų sveikatinimo programose atgal. Juk visame Vilniuje galima suskaičiuoti ant pirštų, kuri mokykla turi tinkamą sportui, kūno kultūrai ir popamokinei veiklai aikštyną. Šiuo metu kaip tik pradėta įgyvendinti visų Vilniaus mokyklų sporto aikštynų renovavimo programa, kuri, ko gero, dėl lėšų stygiaus bus užšaldyta. Ir tokio žingsnio pasekmės pasijus labai greitai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...