captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauniečiai pirmieji išvydo filmą apie didvyrį Č. Sigiharą

Kauno žiūrovai pirmieji pasaulyje išvydo naująjį japonų filmą „Persona non grata“. Juostą apie tūkstančius žydų išgelbėjusį japonų diplomatą Čijunę Sigiharą režisavo amerikietis Cellinas Gluckas.  
 
Wikimedia Commons nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Istoriniais faktais paremtas filmas nukelia į 1934–1955 metų Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką. Įvykių  centre – japonų diplomatas Č. Sugihara. Kaune vicekonsulu dirbantis vyras nepaiso rizikos ir nepaklusta savo vyriausybės nurodymams – išdavinėja tranzitines vizas nuo nacių okupacijos bėgantiems žydams. Taip išgelbėja tūkstančius gyvybių.

Nors Č. Sugihara rezidavo Kaune, kino juosta filmuota Lenkijoje. Filmo prodiuseris sako, kad planų filmuoti Lietuvoje teko atstisakyti dėl techninių galimybių.

„Pagrindinė filmo idėja – parodyti Č. Sugiharos žygdarbį. Kiekvienas iš mūsų ir aš pats kurdamas filmą galvojau, ar atsidūręs Č. Sugiharos vietoje galėčiau pasielgti taip, kaip jis. Ir kiekvienas lietuvis, japonas ar kitos šalies žmogus, žiūrėdamas šį filmą, tikrai pagalvos apie save ir kaip jaustųsi Č. Sugiharos vietoje. Č. Sugihara – gerai žinomas Japonijoje, bet dėl šio filmo, tikimės, taps dar žinomesnis“, – tikina filmo prodiuseris Seijis Okuda.

Į filmo peržiūrą „Romuvos“ kino teatre atvyko juostoje nusifilmavę aktoriai iš Japonijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Rusijos. Filmą režisavo amerikietis C. Gluckas.

Č. Sugiharos vaidmenį atlieka japonų aktorius Toshiakis Karasawa, o žmonos Jukiko – Koyuki, geriausiai žinoma iš kino filmo „Paskutinis samurajus“. Filmo premjerą pristato VDU Azijos studijų centras, Sugiharos fondas, Japonijos ambasada. Japonijoje filmo „Persona non grata“ premjera planuojama gruodžio mėnesį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...