captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šeduvoje atidengtas monumentas čia gyvenusiems žydams

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius kartu su Izraelio ambasadoriumi Amiru Maimonu, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininke Faina Kukliansky ir kitais bendruomenės nariais bei užsienio svečiais Šeduvoje dalyvavo atidengiant monumentą čia gyvenusiems žydams, rašoma vyriausybės pranešime spaudai.
Vyriausybės nuotr.
Vyriausybės nuotr.

„Šeduva gali didžiuotis ypač ilga žydų tautos istorija, prasidėjusia dar XV amžiuje. Žydai čia gyveno, kūrė, vertėsi prekyba, žydų bendruomenė Šeduvoje visais laikais didelį dėmesį skyrė kultūrai ir aktyviam visuomeniniam gyvenimui“ – renginyje sakė premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas kalbėjo, jog niekad neblėstanti atmintis – tai mūsų įsipareigojimas žuvusiems ir nukankintiems. „Holokaustas – tai visų mūsų skausmas, mūsų tragedija. Tai mūsų įsipareigojimas, kad ateityje daugiau niekada neiškiltų pavojus žmogiškumui“ – sakė ministras pirmininkas.

Premjero teigimu, šis monumentas ne tik padės atminti Šeduvos žydus, bet ir taps paskata kitiems miestams ir miesteliams sutvarkyti ir įamžinti istorines vietas ir taip pagerbti Lietuvoje gyvenusias ir mūsų šalies labui dirbusias kitas tautas.

Vyriausybės vadovas padėkojo Šeduvos žydų memorialiniam fondui už gražius ir prasmingus darbus.

Lankydamasis Šeduvoje, ministras pirmininkas taip pat apžiūrės sutvarkytas žydų kapines, aplankys Liaudiškių miške esančius monumentus masinių žudynių aukoms atminti.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...