captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kokiais dažais tapė P. Picasso?

Meno istorikams ir XX amžiaus meno studentams neįmenama paslaptis iš pradžių gali pasirodyti nereikšminga: kokius dažus naudojo Pablo Picasso? Tačiau iš tiesų, tai labai didelis pokytis – manoma, kad P. Picasso buvo vienas iš pirmųjų tapytojų, tradicinius aliejinius dažus iškeitusių į paprastus dažus, kuriais dažome nam us.
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Meno istorikams ir XX amžiaus meno studentams neįmenama paslaptis iš pradžių gali pasirodyti nereikšminga: kokius dažus naudojo Pablo Picasso? Tačiau iš tiesų, tai labai didelis pokytis – manoma, kad P. Picasso buvo vienas iš pirmųjų tapytojų, tradicinius aliejinius dažus iškeitusių į paprastus dažus, kuriais dažome namus.

Šie greitai džiūsta ir yra lygesni, leidžia išgauti visiškai kitokį stilių (kur nesimato potėpių), rašo PopSci.com.

Čikagos meno instituto ir Argonne nacionalinės laboratorijos tyrėjai, naudodami rentgeno spindulių nanozondus, nusprendė P. Picasso dažus ištirti molekuliniu lygiu.

Ir iš tiesų paaiškėjo, kad P. Picasso naudojo paprastus dažus. Iki šiol to nustatyti nebuvo įmanoma. Eksperimentuojant su optiniais ir elektroniniais mikroskopais nepavyko aptikti skirtumų, nes šie prietaisai negalėjo prasiskverbti tikrai giliai į dažų sluoksnius. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...