captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nerijos“ gimtadienio proga – paroda apie ansamblio šlovės laikus

Šiemet legendinis ansamblis „Nerija“ švenčia savo 45-metį. Ta proga Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje atidaryta paroda.
 
A. Kubaičio (BFL) nuotr.
A. Kubaičio (BFL) nuotr.

Ansamblis „Nerija“ laikomas Lietuvos populiariosios muzikos pradininku. Į „Neriją“ lygiavosi visi to meto estradiniai kolektyvai. Nuo pat ansamblio įsikūrimo pradžios koncertų salės būdavo pilnos. Šiais metais legendinis ansamblis švenčia savo 45-erių metų sukaktį, o Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia apsilankyti „Neriai“ skirtoje parodoje, kurioje bus galima nusikelti į jų šlovės laikus.

„Nerijiečiai visi kažkokie neeiliniai žmonės. Nes tai buvo toks kolektyvas, kur intrigų buvo nedaug. Na kiekvienam kolektyve šiek tiek intrigų būna, bet jos buvo nepiktybiškos. Pavyzdžiui, kitur man tekdavo dirbti, tai pašaipos būdavo piktos. O čia būdavo su ironija lengva, tokiu pabaksnojimu, kitas atsikirsdavo, visi juokdavomės, visi buvom linksmi“, – pasakoja ansamblio „Nerija“ narė Nijolė Tallat-Kelpšaitė.

Ji teigia, kad kiekvienas turėtų sužinoti apie ansamblį, nes tai – estrados istorija, dalis Lietuvos kultūros. „Nerijai“ skirtoje parodoje eksponuojami ansamblio narių instrumentai, kostiumai, apdovanojimai, nuotraukos iš asmeninių albumų. Taip pat – kompozitorių muzikos kūrinių rankraščiai, o ekspoziciją papildo iš patefono skambančios garsiausios ansamblio dainos.

Paroda „Auksinė Nerija“ veiks Vilniuje iki spalio 24 dienos.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...