captcha

Jūsų klausimas priimtas

Po A. Česnulio Drožėjų angelo sparnais glaudžiasi 25 skulptūros

Vienas žymiausių Lietuvos drožėjų – dzūkas Antanas Česnulis – pristato naują ekspoziciją – Drožėjų angelą. Po angelo sparnais išskobtos 25 skulptūros, globojančios medžio drožėjus. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vienas žymiausių Lietuvos drožėjų – dzūkas Antanas Česnulis – pristato naują ekspoziciją – Drožėjų angelą. Po angelo sparnais išskobtos 25 skulptūros, globojančios medžio drožėjus.

Daugiau nei tris dešimtis metų kalbinantis medį tautodailininkas A. Česnulis sako, kad tokią kompoziciją – angelą, po kurio sparnais telpa 25 skulptūros, kūrė pirmą kartą.

Pasak A. Česnulio, jo amato draugai nuo šiol bus globojami angelo. Ne veltui angelas laiko kaltą ir kirvį – pagrindinius drožėjų įrankius. 

„Čia vaizduojamas angelas ir visų šventųjų skulptūros. Iš priekio – Betliejus, kaip gyvenimas, mirtis ir prisikėlimas tikėjimo prasme, ir visi šventieji, visi, kiek tilpo“, – pasakojo A. Česnulis.

„Aš juo žaviuos. Tai monumentali skulptūra, o gamtai skirtos skulptūros yra labai išraiškingos, labai gražūs veidai“, – tvirtino medžio drožėjas Saulius Lampickas. 

Lauko skulptūros meistras mėgsta drožti žinomus personažus. Visai neseniai baigtas paminklas Maironiui, prieš pusmetį išskobta medžio kompozicija Justinui Marcinkevičiui atminti. Joje –„Mindaugo“, „Mažvydo“ ir „Katedros“ personažai. 

„Portretas įdomus, nes kartais nelengva išspausti tai, ką noriu. Ir J. Marcinkevičių kai pradėjau  drožti, internete neradau reikiamo atvaizdo – visur tokis rimtas. O man norėjos jį prakalbinti. Tai buvo savotiška užduotis“, – prisipažino A. Česnulis.

„Antano kūryboje yra daug veidų, visą laiką yra tokio cinko ir matai tokio antaniškumo. Jeigu pasakyti vienu sakiniu apie jo darbus –tai kad jie neturi pabaigos. Jo idėjos yra pastoviai generuojamos“, – tvirtino tautodailininkas Juozas Kavaliauskas.

Vasarą šiame drožėjo šeimai priklausančiame skulptūrų parke šalia Druskininkų iškils medžio kompozicija Dariaus ir Girėno skrydžiui per Atlantą  atminti. Jas skulptorius drožia iš porą metų vėtros nulaužto ąžuolo, pasodinto 1933-aisiais, legendiniam skrydžiui atminti. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...