captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vyriausybė skirs 2013 m. kultūros ir meno premijas

Vyriausybė trečiadienio posėdyje skirs kultūros ir meno premijas iškiliems kūrėjams.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vyriausybė trečiadienio posėdyje skirs kultūros ir meno premijas iškiliems kūrėjams.

Premijų komisija pasiūlė 2013 metų Vyriausybės kultūros ir meno premijomis įvertinti trylika žinomų kūrėjų, atrinktų iš 48 kandidatų.

Į Vyriausybės kultūros ir meno premijas siūlomi kino režisieriai Juozas Matonis ir Vytautas Damaševičius (viena premija), aktorius Povilas Budrys, muzikologė dr. Gražina Daunoravičienė, rašytojas Gintaras Grajauskas, režisierius Gytis Bernardas Padegimas, chorvedys Romualdas Gražinis, šokėja ir choreografė Loreta Juodkaitė, aktorė Valentina Leonavičiūtė, vitražo dailininkas Kazys Morkūnas, fotomenininkas Aleksandras Ostašenkovas, kraštovaizdžio architektas habil. dr. Vladas Stauskas ir dailininkė Birutė Stulgaitė.

Vyriausybės kultūros ir meno premijomis siekiama skatinti Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių bendruomenės kultūros ir meno kūrėjų bei kultūrai ir menui nusipelniusių asmenų veiklą.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Premijos dydis yra 44 tūkst. 200 litų. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui.

2012 m. Vyriausybės kultūros ir meno premijos buvo įteiktos fotožurnalistui, kraštotyrininkui Bernardui Aleknavičiui, žurnalistei Nijolei Angelei Baužytei, keramikos dailininkui Rytui Jakimavičiui, vertėjui Laimantui Jonušiui, poetui Robertui Keturakiui, aktoriui ir režisieriui Albinui Kėleriui, dailininkui Galiui Kličiui, grafikei Elvyrai Katalinai Kriaučiūnaitei, kino režisieriui Gyčiui Lukšui, kultūros tyrėjui Vytautui Rubavičiui, teatro ir kino aktoriui Antanui Šurnai ir Kauno styginių kvarteto nariams.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatams įteikiamos Kovo 11-osios proga.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...