captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdos teatre – ekstravagantiško susinaikinimo istorija

Klaipėdos muzikiniame teatre šį savaitgalį pirmoji šiemet premjera – latvių kompozitoriaus Zigmaro Liepinio muzikinė drama „Adata“. Tikimasi, kad jaunos narkomanės susinaikinimo istoriją pasakojantis spektaklis į teatrą privilios daugiau jaunimo.  
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Klaipėdos muzikiniame teatre šį savaitgalį pirmoji šiemet premjera - latvių kompozitoriaus Zigmaro Liepinio muzikinė drama „Adata“. Tikimasi, kad jaunos narkomanės susinaikinimo istoriją pasakojantis spektaklis į teatrą privilios daugiau jaunimo.

Jauna mergina Krista, neapsikentusi girtaujančio tėvo smurto pabėga iš namų ir pradeda gyventi gatvėje, spektaklio siužetą pristato LRT „Panorama“. Netrukus mergina pamėgina narkotikų, tampa priklausoma. Patekusi į tokį gyvenimo purvą, Krista  jame skęsta iki dugno...  Ekstravagantiško susinaikinimo istorija – taip spektaklį vadina jo kūrėjai.

Spektaklio  veiksmas, kūrėjų sprendimu vyksta Klaipėdoje, 1990-tųjų pabaigoje ir pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais. Spektaklio režisierius Ramūnas Kaubrys neslepia tikintis, kad šis pastatymas į teatrą privilios daugiau jaunimo. Sako siekiantis, kad jauni, dažnai maištaujantys žmonės susimąstytų apie gyvybės trapumą ir labiau ją saugotų.

„Pasirodo, kad toks mažas niekutis kaip adata gali pakeisti likimą, gali sunaikinti gyvybę – atrodo toks trapus niekutis, bet griauna likimus. Negalime su gyvybe žaisti – tai ne žaisliukas“, – sako režisierius R. Kaubrys.

Aktoriai sako, kad kurti vaidmenis nebuvo lengva – tiesiogiai su narkomanija nėra susidūręs,  o  meluoti, ar moralizuoti šiame spektaklyje, anot jų, negalima.

„Jeigu imsi vaidinti, jeigu imsi gąsdinti, jeigu imsi rodyti – viskas, tai yra visiškas fiasko. Tiesiog jis yra mūsų gyvenimas, kaip mes jį matom ir kaip mes jį pragyvenam. Jeigu mes meluosime – niekas nepatikės“, – sako aktorius Virginijus Pupšys.

Spektaklio režisierius, choreografas, scenografas ir kostiumų dailininkė Liepinio „Adatą“ jau statė prieš 6 metus Rygos nacionaliniame teatre. O kompozitorius už šią muzikinę dramą pelnė prestižinį Latvijos „metų muzikos autoriaus“ apdovanojimą. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close