captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kultūros ministerija ieško vadovų trims teatrams

Kultūros ministerija yra paskelbusi konkursus į trijų Lietuvos teatrų direktorių pareigas: vadovų ieškoma Valstybiniam Vilniaus mažajam teatrui, Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui ir vidiniais nesutarimais garsėjančiam Juozo Miltinio dramos teatrui.
Lietuvos nacionalinis dramos teatras. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Lietuvos nacionalinis dramos teatras. A. Ufarto (BFL) nuotr.

Dokumentų priėmimas į Valstybinio Vilniaus mažojo teatro baigsis penktadienį, į Nacionalinio dramos teatro – spalio 2 dieną, į Juozo Miltinio dramos teatro – spalio 9 dieną.

Reikalaujama, kad kandidatai į teatro direktoriaus pareigas turėtų aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą ir ne mažesnę kaip vienerių metų vadovaujamojo darbo patirtį.

Jie privalo išmanyti Konstituciją ir įstatymus, turėti strateginio planavimo įgūdžių, mokėti organizuoti ir planuoti teatro darbą, vertinti, analizuoti kūrybinės veiklos programas–projektus, kultūros ir meno aplinką, žinoti pagrindines etikos normas ir panašiai.

Pretendentai turi parengti teatro penkerių metų perspektyvinę kūrybinės veiklos programą.

Su laimėtojais bus sudaroma terminuota darbo sutartis penkeriems metams.

Vilniaus mažasis teatras nuolatinio vadovo neturi nuo praėjusių metų rugsėjo, kai nesulaukusi kadencijos pabaigos iš pareigų pasitraukė ketverius metus Vilniaus mažajam teatrui vadovavusi Greta Cholina. Nuo to laiko teatrui laikinai vadovauja Daiva Baltūsytė–Len.

Lietuvos nacionaliniam dramos teatro generalinio direktoriaus pareigas eina Martynas Budraitis, prieš penkerius metus laimėjęs konkursą į šias pareigas.

J. Miltinio teatrui Panevėžyje nuo 2010 metų vadovauja režisierius Romualdas Vikšraitis. 2011 metų gegužę teatro kolektyvas jam buvo išreiškęs nepasitikėjimą. Taikyti kolektyvo su teatro vadovu į Panevėžį ne kartą vyko ir parlamentarai, ir kultūros ministras, susidariusi padėtis ne kartą svarstyti Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...