captcha

Jūsų klausimas priimtas

Palangoje rasti vėjo vargonai

Vilą „Anapilis“ restauruojantys specialistai spėja įminę vieną šio Palangos istorinio pastato paslapčių – rado vėjo vargonus. Pasakojimai apie XIX-ojo amžiaus pabaigoje statytoje medinėje, kuri priklausė grafienei Sofijai Tiškevičienei, viloje egzistavusį veidrodžių labirintą ir vėjo vargonus, sklido iš lūpų į lūpas.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Girdėjau legendą, kad jie buvo, tačiau, ar ta legenda teisinga, man pačiam nežinoma. Bet kai pamačiau, kad kažką tokio netradicinio, tai iš karto supratau“, – teigė UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojas statybai Algimantas Zokaitis.

Restauratoriai sako, kad vėjo vargonai buvo rasti pagrindiniame kupole keičiant stoglangius. Prie kiekvieno iš keturių stoglangių rasta po du skardinius būgnelius. Nei brėžiniuose, nei tyrinėjimų medžiagoje jie nebuvo nurodyti. Gaudydami vėją, būgneliai skleidė garsus. Restauratoriai sako, kad pirminiame variante būgneliai ūždavo kaip jūrų kriauklės, tačiau vėliau garsas pakito.

„Kažkuriuo momentu stoglangiai buvo perdaryti, panaikinti ir tai rodo sumažinto, nutraukto smuiko rakto raižinys ir uždengta dailylentė. Tada vėjas skverbėsi pro paliktą plyšį. Tai mes dabar atkūrėme tą paskutinį variantą. Padarėme švilpuko principą, kad vėjas eis ir švilps ten“, – pasakojo UAB „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas.

Originalūs vėjo vargonai žadama liks viloje, kurioje po rekonstrukcijos turėtų įsikurti Palangos kurorto muziejus. Jį atidaryti žadama kitų metų birželį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...