captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras gimtadienį švenčia su L. Gubaidulina ir E. Motvidu

Savo gimtadienio proga Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir jo vadovas maestro Gintaras Rinkevičius tradiciškai dovanoja šventę savo žiūrovams ir klausytojams.
G. Rinkevičius, BFL nuotr.
G. Rinkevičius, BFL nuotr.

Savo gimtadienio proga Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir jo vadovas maestro Gintaras Rinkevičius tradiciškai dovanoja šventę savo žiūrovams ir klausytojams.

Penktadienį Kongresų rūmuose vyks 24-ojo gimtadienio koncertas, kuriame dalyvaus Lilija Gubaidulina ir Edgaras Montvidas.

Šventinio koncerto programoje skambės melodingiausios arijos iš W. A. Mozarto, G. Verdi, G. Rossini, G. Puccini, J. Massenet, A. Ponchielli operų, taip pat gana retai girdima Richardo Štrauso orkestrinė siuita „Rožės kavalierius“.

Sopranas L. Gubaidulina, klausytojų širdis užkariavusi televiziniame „Triumfo arkos“ konkurse, šįkart dainuos vienoje scenoje su pasaulio scenose dainuojančiu tenoru Edgaru Montvidu, grįžusiu į Lietuvą po sėkmingų pasirodymų su Bostono, NHK, Toskanos simfoniniais orkestrais, Amsterdamo „Concertgebow“ ir Olandijos filharmonijos orkestrais, koncertų Briuselyje, Tokijuje, Florencijoje.

Prieš 24 metus gimęs Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras išaugo iš dirigento G. Rinkevičiaus iniciatyva 1988 m. suburto jaunų muzikų kolektyvo. Pirmąjį koncertą klausytojams orkestras surengė 1989 m. sausio 30 dieną. Energingai, su originaliomis programomis ir aukštu meistriškumu į Lietuvos muzikinį gyvenimą įsiveržusiam orkestrui buvo suteiktas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vardas, o minint kūrybinio darbo dešimtmetį, 1999 m. sausio 30 d., orkestras grojo pirmąjį koncertą naujoje 1000 vietų Vilniaus Kongresų rūmų koncertų salėje.

Šis kolektyvas jau sukūrė savo tradicijas – tai išskirtiniai orkestro gimtadienio, sezono pradžios ir pabaigos koncertai, unikalios teminės programos, lietuviškų simfoninių partitūrų premjeros, koncertiniai ir sceniniai operų pastatymai. Išskirtiniu Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro veiklos įvykiu tapo visų G. Mahlerio ir L. van Beethoveno simfonijų atlikimas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...