captcha

Jūsų klausimas priimtas

Miesto festivalyje „Loftas Fest“ – speciali meno programa ant asfalto

Rugpjūčio 28–30 d.  Vilniuje, menų fabrike „Loftas“ vyksiančiame festivalyje „Loftas Fest“ urbanistines erdves užvaldys ne tik muzika, paskirstyta per keturias festivalio scenas, bet ir miestui dedikuotas menas, rašoma pranešime spaudai.
Martynas Gauba „Konteineris“
Martynas Gauba „Konteineris“

Rugpjūčio 28–30 d.  Vilniuje, menų fabrike „Loftas“ vyksiančiame festivalyje „Loftas Fest“ urbanistines erdves užvaldys ne tik muzika, paskirstyta per keturias festivalio scenas, bet ir miestui dedikuotas menas, rašoma pranešime spaudai.

Šviesos skulptūros, gatvės teatras, netikėti performansai, su miestu susiliejantys meno kūriniai, kūrybinės dirbtuvės ant asfalto, išaustas Lietuvos himnas – visa tai ir dar daug kūrybinių staigmenų laukia miesto festivaliautojų paskutinį vasaros savaitgalį.

„Loftas Fest“ festivalis yra unikalus tuo, jog jis gimė ir auga mieste. Šios industrinių pastatų sienos, asfaltas dūzgia kūrybine energija. Taigi šiemet puošti festivalį, papildyti ir išplėsti jo programą pakvietėme visą būrį menininkų. Skulptoriai, dailininkai, fotografai, aktoriai ir net pripažinti teatro meistrai – susirinkome daug puikių menininkų į vieną vietą vienam savaitgaliui“, – pasakojo viena „Loftas Fest“ sumanytojų Živilė Diawara.

Erdvės atgis instaliacijose

„Loftas Fest“ griaudės ne tik muzika. Tris festivalio dienas menu fabriko „Loftas“ teritorijoje išdygs skulptūros, vyks kūrybinės dirbtuvės, stebins spektakliai ir performansai. Čia bus eksponuojama ir unikali menininko Juliaus Žėko instaliacija – išausti Lietuvos tautinės giesmės garsai.

Visi festivalio lankytojai galės įsiamžinti fantastiškose šviesos nutapytose nuotraukose, kurias vos sutemus darys fotografų tandemas „Feel the Light“. Taip pat „Loftas Fest“ teritorijoje įsikurs jaunųjų skulptorių kūriniai: milžiniškos kojinės-vėtrungės, atkeliavusios iš Latvijos (skulptūra „Meilė ir šilkas“, autorė Iveta Laure), kasdienių daiktų įkvėptos Rūtos Junutytės skulptūros, komiška Martyno Gaubos „Geltona galva“, Donato Noruišio mobilioji skulptūra, kuri pasitiks vos įžengus į festivalio teritoriją.

Industrines erdves taip pat puoš Gabrielio Žvirblio („labadiena“) ir Vlad Stebenev dueto „Kool Zeus“ grafičių instaliacijos bei Vaivos Braškutės ir Astos Ostrovskajos projektas intriguojančiu pavadinimu „Abstract Latex“.

Nuo gatvės teatro iki šiuolaikinio šokio

Festivalyje galima bus ne tik pasižiūrėti „Kino po žvaigždėmis“ programą, bet ir Valentino Masalskio spektaklį „Ledas“. Nepatogias temas ir politinę realybę šaržuojantį spektaklį-performansą „Demokratijos gimimas ir mirtis (arba Tir de la Libertad)“ užkurs kūrybinis sindikatas „Bad Rabbits“. Festivaliautojų meno suvokimo ribas praplės neprognozuojamas Beno Šarkos performansas „Kiškučiai“.

Ir tai dar ne viskas. „Loftas Fest“ menų programoje – net trys šiuolaikinio šokio pasirodymai. Šokyje-performanse „Minatiure In The Storm“ menininkė Barbora Guželytė įkūnys medį audroje. Choreografė Karolina Auglytė atliks autorinį šokio spektaklį „Vidus“. Choreografų Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus duetas „Low Air“ rodys Auksinį scenos kryžių jiems pelniusį šokio spektaklį „Feel-link“ pagal Ninos Simone muziką.

Vasaros uždarymas mieste

Vasarą mieste „Loftas Fest“ palydės rugpjūčio 28–30 d. Festivalyje koncertuos „Mercury“ apdovanojimo savininkai „Young Fathers“ (D. Britanija), skandalingai ryškus reperis Le1f (JAV), elektroninės muzikos eksperimentuotojas Lapalux (D. Britanija), breaks muzikos žvaigždė Krafty Kuts (D. Britanija), techno dievukai Felix Kröcher (Vokietija) ir D.A.V.E. the Drummer (D. Britanija), karščiausia elektro-pop naujiena iš N. Zelandijos Thomston, taip pat lietuviai Ba., Golden Parazyth, Colors of Bubbles, G&G Sindikatas ir daug kitų. Visą „Loftas Fest“ programą peržvelgti galima www.loftasfest.lt.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...