captcha

Jūsų klausimas priimtas

Viešosiose bibliotekose – 230 tūkst. naujų leidinių už 5,6 mln. litų

Praėjusiais metais viešųjų bibliotekų lankytojams naudotis nupirkta daugiau kaip 230 tūkst. naujų dokumentų – spaudinių, vaizdo ir garso, elektroninių bei kitų dokumentų. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Praėjusiais metais viešųjų bibliotekų lankytojams naudotis nupirkta daugiau kaip 230 tūkst. naujų dokumentų – spaudinių, vaizdo ir garso, elektroninių bei kitų dokumentų.

Tai beveik 120 tūkst. dokumentų daugiau negu 2011-aisiais, skelbia Kultūros ministerija, apibendrinusi 2012 m. pabaigoje iš bibliotekų gautas ataskaitas.

Pernai apskričių ir savivaldybių viešosioms bibliotekoms dokumentų fondams atnaujinti iš valstybės biudžeto buvo skirta daugiau kaip 5,6 mln. litų, beveik dvigubai daugiau negu 2011 m. (2,8 mln. Lt). Vidutinė už valstybės lėšas įsigyto leidinio kaina – 23,77 lito. Valstybės biudžeto finansavimas vieno gyventojo informaciniam aprūpinimui viešosiose bibliotekose praėjusiais metais išaugo iki 1,74 lito (2011 m. buvo 1 Lt).

Apie 2,5 mln. litų viešosios bibliotekos gavo iš savivaldybių biudžetų, projektų ir rėmėjų. Didžiąją dalį iš savivaldybių gautų lėšų bibliotekos skyrė laikraščių ir žurnalų prenumeratai, nes tam valstybės biudžeto lėšos neskiriamos.

Lyginant su ankstesniųjų metų duomenimis, naujų dokumentų įsigijimo statistika rodo stabilias fondų atnaujinimo tendencijas viešosiose bibliotekose. Apie 77 proc. visų įsigyjamų dokumentų sudaro grožinė literatūra ir kalbotyros leidiniai, 8,5 proc. – visuomenės ir taikomųjų mokslų knygos, beveik 8 proc. – meno, fotografijos, filosofijos ir psichologijos leidiniai, 2,5 proc. – geografijos, biografijų ir istorijos dokumentai. Trečdalis viešosiose bibliotekos perkamų knygų yra skirtos vaikams.

Bibliotekos kasmet įsigyja apie 91 proc. dokumentų lietuvių kalba. Spaudiniai sudaro didžiąją dalį bibliotekas papildančių naujų leidinių. Vaizdo ir garso dokumentai 2012 m. sudarė vidutiniškai – 2,5 proc. Naujiems dokumentams įsigyti bibliotekos vykdo Viešųjų pirkimų įstatyme nustatytas pirkimo procedūras. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...