captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ministerija laukia kandidatų į Kultūros tarybos narių susirinkimą

Kultūros ministerija trečiadienį pradėjo Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo rinkimų procedūrą, truksiančią iki kovo 1 dienos.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kultūros ministerija trečiadienį pradėjo Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo rinkimų procedūrą, truksiančią iki kovo 1 dienos.

Kultūros tarybos sudėtį ketveriems metams tvirtins Vyriausybė, o kandidatūras atrinks kultūros ir meno organizacijų deleguojami rinkėjai.

Po du rinkėjus turi deleguoti Lietuvos kultūros ir meno taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, asociacija „Kultūros savivaldos kolegija“ ir Lietuvos mokslo taryba. Du bendrai atrinktus rinkėjus turi deleguoti Lietuvos bibliotekininku draugija, Lietuvos muziejų asociacija ir Lietuvos kultūros centrų asociacija. Tautinės mažumos (bendrijos) deleguos vieną rinkėją, o nepriklausomos organizacijos (asociacijos ir viešosios įstaigos, veikiančios ne trumpiau kaip 3 metus kultūros ir meno srityje), deleguos du rinkėjus.

Kultūros tarybai, kurios valdybą sudarys 10 narių, vadovaus Vyriausybės paskirtas pareigūnas, turintis ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamojo darbo ir ne mažesnę kaip 3 metų veiklos kultūros ir meno srityje patirtį. Tai numatė Seimas, praėjusią savaitę skubos tvarka priėmęs Kultūros tarybos įstatymo pataisas. Numatyta, kad Kultūros tarybos pirmininkas bus skiriamas ketverių metų kadencijai ir ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Vyriausybės nutarimu nuo šių metų pradžios įsteigta Kultūros taryba siekiant Kultūros ministerijai sustiprinti valstybės politikos formavimo funkciją ir ją atskirti nuo įgyvendinimo funkcijos.

Pagrindinė tarybos veikla – kultūros srities konkursinio projektinio finansavimo organizavimas ir administravimas, įgyvendinamų projektų kontrolė, stebėsena ir analizė. Yra numatyta, kad nuo 2013 m. taryba administruos 46 mln. litų valstybės biudžeto lėšų, turės atlikti apie 6 tūkst. projektų patikrą, o finansuos ir peržiūrės 4 tūkst. projektų.

Projektą inicijavusi Kultūros ministerija tvirtina, kad kultūros politikos įgyvendinimo funkcijas perdavus kitam subjektui, pačios ministerijos veikla bus optimizuota ir koncentruota ties kultūros politikos formavimu.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close