captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos atlikėjai pakviesti į įtakingus britų muzikos festivalius

Liepos mėnesį Lietuvos naujojo folkloro ir džiazo grupės „MaLituanie“, „Žalvarinis“ ir „The Schwings“ kartu su vokaliste Laura Budreckyte koncertuos pripažintuose Jungtinės Karalystės muzikos festivaliuose.
„MaLituanie“, Lietuvos muzikos informacijos centro nuotr.
„MaLituanie“, Lietuvos muzikos informacijos centro nuotr.

Liepos mėnesį Lietuvos naujojo folkloro ir džiazo grupės „MaLituanie“, „Žalvarinis“ ir „The Schwings“ kartu su vokaliste Laura Budreckyte koncertuos pripažintuose Jungtinės Karalystės muzikos festivaliuose.

Jungtinė Karalystė yra didžiausia Europoje muzikos rinka, į kurią patekti bando atlikėjai iš viso pasaulio. Šį mėnesį įvyksiantis Lietuvos atlikėjų koncertų maratonas šioje šalyje – nekasdienis įvykis Lietuvos muzikai, rašoma pranešime spaudai.

„The Schwings“, su L. Budreckyte, Lietuvos muzikos informacijos centro nuotr.

Jis prasideda jau šį ketvirtadienį, grupės „The Schwings“, su dainininke Laura Budreckyte priešakyje, pasirodymu tarptautiniame Birmingemo džiazo ir bliuzo festivalyje. Tradicinį džiazą ir svingą pasirodymuose atliekantys Lietuvos muzikantai čia koncertuos net tris dienas iš eilės – liepos 9, 10 ir 11 dienomis.

Netikėtas pasirodymas Britanijoje laukia populiariausios Lietuvoje folkroko grupės „Žalvarinis“.  Lietuvių liaudies muziką ir klasikinį roką sujungiantys muzikantai gros prestižiniame Henley miesto muzikos festivalyje.

„Žalvarinis“, Lietuvos muzikos informacijos centro nuotr.

„Žalvarinis“ Henley festivalyje gros šeštadienio, liepos 11-osios vakare. „Išskirtinis, kontrastingas skambesys sukuriamas sujungiant senovišką liaudies skambesį su modernia muzika“, – taip festivalis pristato Lietuvos grupę.

Koncertų seriją Jungtinėje Karalystėje vainikuos Lietuvos ir Malio muzikantų projektas „MaLituanie“. Jame susivienijo tradicinės Malio muzikos meistras Baba Sissoko ir pasaulio muzikai atviri Lietuvos muzikantai: iš grupės „Skamp“ nuo seno pažįstamas Victoras Diawara, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, taip pat ir „Žalvarinyje“ dainuojanti Laurita Peleniūtė bei tarptautinės grupės „Merope“ vokalistė, kanklininkė, muzikos kūrėja Indrė Jurgelevičiūtė.

Liepos 18-ąją jie visi lips į Petworth muzikos festivalio sceną. Klasikinę, pasaulio ir džiazo muziką pristatančiame festivalyje „MaLituanie“ atliks klajokliškas, dviejų visiškai skirtingų, bet kartu panašių šalių – Lietuvos ir Malio – dainas.

Nusiteikti koncertui „MaLituanie“ komanda galės iš vakaro: jie gavo kvietimą į nacionalinį britų radiją BBC, kurio eteryje pagros gyvai ir duos interviu. Grupę bus galima išgirsti trečiojoje radijo programoje „BBC Radio 3“, skiriančioje didelį dėmesį pasaulio muzikai. Laidos su „MaLituanie“ transliacijos pradžia – liepos 17-ąją, 23 val. Jungtinės Karalystės laiku.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...