captcha

Jūsų klausimas priimtas

Parodoje „Mažoji plastika“ – darbai E. Daugulio kūrybai atminti

Šv. Jono gatvės galerijoje penktadienį atidaroma Eriko Daugulio (1951–2012) kūrybai atminti skulptūros ir medalių paroda „Mažoji plastika“.
Šv. Kristoforo statulėlė, organizatorių nuotr.
Šv. Kristoforo statulėlė, organizatorių nuotr.

Šv. Jono gatvės galerijoje penktadienį atidaroma Eriko Daugulio (1951–2012) kūrybai atminti skulptūros ir medalių paroda „Mažoji plastika“.

Praėjo metai, kaip netekome garsaus skulptoriaus, pedagogo, Lietuvos dailininkų sąjungos nario, Vilniaus miesto globėjo Šv. Kristoforo apdovanojimų statulėlės autoriaus Eriko Daugulio, rašoma pranešime spaudai.

Menininkas gimė 1951 m. vasario 10 d. Šiauliuose. 1970 m. baigė M. K. Čiurlionio meno mokyklą, skulptūros specialybę, 1976 m. – Vilniaus Valstybinį Institutą, Skulptūros katedrą. Jau studijų metais pasižymėjo kaip gabus studentas. Jo diplominis darbas – bronzinė skulptūra „Žinia“ papuošė Kauno miestą ir tapo Laisvės alėjos simboliu.

Parodose dailininkas pradėjo dalyvauti nuo 1973 m. Visose respublikinėse, užsienio, Baltijos šalių medalių federacijos parodose, kongresuose eksponavo savo kūrinius. Jo darbai reprodukuoti įvairiuose leidiniuose, FIDEM kataloguose. Nuo 2000 m. jis tapo Lietuvos Dailininkų sąjungos narys.

Savo kūryboje sėkmingai derino realistinę tradiciją, stilizaciją ir abstrakciją. Grakščios, subtilios plastikos menininko skulptūros ir jų kompozicijos alsuoja pakylėtu, dvasingu gyvybingumu. Yra sukūręs daug serijinių skulptūrų (populiariausia iš jų – Šv. Kristoforas), dovanojamų kaip prizai ar pagarbos ženklai. Dailininko kūrinius yra įsigiję privatūs asmenys, Lietuvos muziejus, LR Vyriausybė, LR Prezidentūra, jie dovanoti užsienio šalių vyriausybėms ir diplomatams.

Erikas Daugulis yra žinomas kaip monumentų, skulptūrų kūrėjas. Sėkmingai dalyvaudavo respublikiniuose projektuose ir konkursuose pelnydamas juose I, II, III vietas. Paskutinysis jo kūrinys – skulptūra „Skrendantis angelas“ papuošė Jurbarko miestą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...