captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pirmąkart surengtas „Jaunojo portretisto“ konkursas

Lietuvoje pirmą kartą surengtas konkursas „Jaunasis portretistas“. Jis atskleidė jaunuolių talentą piešti iš natūros.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Lietuvoje pirmą kartą surengtas konkursas „Jaunasis portretistas“. Jis atskleidė jaunuolių talentą piešti iš natūros.

Lietuvos medicinos bibliotekoje apdovanoti piešinių konkurso „Jaunasis portretistas“ laureatai, čia surengta ir jų darbų paroda. Konkurse dalyvavo 8– 18 metų jaunieji talentai. Renginį inicijavo tapytoja portretistė Grytė Pintukaitė-Velečkienė. Jos tikslas, kad jaunieji menininkai pažintų save ir gebėtų atskleisti pozuojantį žmogų.

„Portreto žanras yra bendravimo menas. Pagrindinė šio renginio mintis ta, kad pozuotojai, portretuojamieji, paveikslų  įkvėpėjai būtų gyvi ir pozuotų gyvai iš natūros“, – kalbėjo tapytoja portretistė Grytė Pintukaitė-Velečkienė.

Renginyje jaunieji portretistai turėjo galimybę piešti portretą. Jiems pozavo aktorius Leonardas Pobedonoscevas.

„Tikras dailininkas turi mokėti piešti portretus. Portretas yra reiškinys, priėjimas – pakopinis ir sudėtingas, reikalaujantis ne vienerių metų patirties“, – įsitikinęs aktorius.

Pozuojantis žmogus turi sugebėti išlikti ramus keletą valandų. Pasak renginio organizatorės, pozuoja labai skirtingi žmonės.

„Tie pozuotojai gali būti labai įvairūs: nuo menininkų iki čigonų ir senų, paliktų kaimo vienkiemių močiučių“, – sakė tapytoja portretistė Grytė Pintukaitė-Velečkienė.

Jaunieji menininkai naudoja savitą piešimo techniką.  Jų teigimu, piešiant portretą nėra svarbu, kad jis atitiktų realią žmogaus išvaizdą.

„Reikia būti gerai įvaldžius piešimo priemonę ir suprasti žmogaus charakterį. Jį įžvelgti yra svarbiausia – galima net šiek tiek ne taip tą veidą atvaizduoti, ne taip proporcingai. Itin svarbu akys, veido išraiška“, –dėstė jaunasis portretistas Gediminas Sinkevičius.

Piešinių konkurso „Jaunasis portretistas”“  darbus vertino Lietuvos dailininkų sąjungos nariai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...