captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuviškos sutartinės ir dainos skambės Berlyne

Sausio 23–24 dienomis Vokietijos sostinėje skambės lietuvių liaudies dainos ir UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą puošiančios sutartinės.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Sausio 23–24 dienomis Vokietijos sostinėje skambės lietuvių liaudies dainos ir UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą puošiančios sutartinės.

Sausio 24 d. jos džiugins Airijos, Lietuvos ir Graikijos trejeto pirmininkavimo ES Tarybai pristatymo renginių dalyvius, o pristatymo išvakarėse lietuvių liaudies dainų ir sutartinių vakaras „Dainų kraštas“ skambės Lietuvos ambasadoje Berlyne.

Trijų šalių 2013–2014 m. pirmininkavimo simboliniame atidaryme koncertuos Lietuvos etnomuzikologai – prof. dr. Daiva Vyčinienė ir doc. Evaldas Vyčinas. Sausio 23 d. ambasadoje vyksiančioje vakaronėje jie ne tik atliks lietuvių liaudies dainas, bet ir dalinsis savo mintimis apie jų savastį bei išskirtinumą.

Vakaro metu Daiva ir Evaldas Vyčinai atliks lietuvių liaudies dainas iš XIX a. rinkinių. Tai Mažosios Lietuvos dainos iš Liudviko Rėzos rinkinio (1825) ir Panemunės dainos iš brolių Antano ir Jono Juškų dainų rinkinių (1880–1882). Jos bus atliekamos pritariant kanklėms.

Kaip teigia D. Vyčinienė, Lietuva nuo seno vadinama dainų kraštu, jos gyventojai – lyrikų tauta. Pagrindinė lietuvių liaudies dainų savybė, pasak etnomuzikologės, yra švelnus lyrizmas, savotiška melancholija, kuri nuo seno žavėjo dainų užrašinėtojus. „Tai savotiška meditacija, užburianti klausytoją, dažnai net nesuprantantį lietuvių kalbos“, – sako atlikėja ir etninės muzikos tyrinėtoja.

D. ir E. Vyčinų pasirodymus Berlyne organizuoja Lietuvos ambasada Vokietijoje. Projektą remia Lietuvos kultūros ministerija.        

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close