captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno valdžia iš TEO nori išpirkti Ryšių istorijos muziejų

Kauno savivaldybė nori išpirkti Ryšių istorijos muziejų, kuris dabar priklauso bendrovei TEO, ir į jį perkelti Kauno miesto muziejų. Pastatų kaina ir eksponatų likimas paaiškės po derybų.

Kauno savivaldybė nori išpirkti Ryšių istorijos muziejų, kuris dabar priklauso bendrovei TEO, ir į jį perkelti Kauno miesto muziejų. Pastatų kaina ir eksponatų likimas paaiškės po derybų.

Apie ketinimus parduoti Ryšių istorijos muziejaus pastatus Rotušės aikštėje bendrovė paskelbė prieš penkerius metus – teigta, kad jų kompleksas tada įkainotas 10-čia mln. litų. Tąkart susirūpinę, kad muziejus išnyks, aktyvūs kauniečiai kreipėsi į Vyriausybę, ši žadėjo pastatus išpirkti, tačiau pažadų netesėjo. Lėšų biudžete nerado ir Kauno savivaldybė. Jos administracijos vadovas sako, dabar miestas už muziejų galėtų mokėti 3–4 mln. litų.

„Visada galėtų būti dar mažesnė. Be abejo, kad galėtų būti išsipirkimo, atidėjimo laikotarpis – per keletą metų [sumokėtume], nes tokios yra realios savivaldybės biudžeto galimybės“, – teigia Kauno savivaldybės administracijos direktorius Dainius Raktelis.

TEO atstovų teigimu, apie galimą kainą kol kas kalbėti anksti – sėdus prie derybų stalo su savivaldybe, būtų sutarta ne tik dėl jos, bet ir dėl čia saugomų itin vertingų eksponatų likimo.

„Muziejus nėra mūsų pačių veikla, todėl mes norėtume perduoti organizacijai, kuri plėtotų jį toliau. Iš tikrųjų tai būtų jau tos organizacijos noras ir ketinimas, ką daryti toliau tose patalpose. Žinoma, mums, kaip ryšių specialistams, yra svarbu, kad būtų šita veikla kokia nors forma įprasminta“, – sako TEO komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis.

Į Ryšių istorijos muziejų savivaldybė ketina perkelti Kauno miesto muziejų – čia jis veikė iki 1936-ųjų. Dabar iš arkivyskupijos patalpas nuomojantis muziejus jose vos telpa, be to, ir nuomos sutartis baigiasi 2016-aisiais.

„Dabar, likus trims metams iki nuomos sutarties pabaigos, jau reikia galvoti apie patalpas, į kurias mes turėtumėm įsikelti. Jei mums pasako išeiti, mes taip negalim išeiti, mes jau turime išeiti su savo ekspozicijos koncepcija“, – teigia Kauno miesto muziejaus direktorė Rita Garbaravičienė.

Savivaldybė planuoja, kad derybos su TEO galėtų truktų kelis mėnesius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...