captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Metų knygos rinkimai". R. Šerelytės krakatukai iš kosmoso keliaus į sniegynus?

Renatos Šerelytės „Krakatukai kosmose“ – viena iš penkių knygų, šiemet pretenduojančių tapti Metų knyga vaikams. Joje skaitytojai vėl susitinka su jau iš ankstesnių knygų pažįstamais veikėjais .
R. Šerelytė.
R. Šerelytė.

Renatos Šerelytės „Krakatukai kosmose“ – viena iš penkių knygų, šiemet pretenduojančių tapti Metų knyga vaikams. Joje skaitytojai vėl susitinka su  jau iš ankstesnių knygų pažįstamais veikėjais – Birbindonu, gerąja tvarkos dvasia, nervinga, aikštinga Bunte, kuri svaido į visus kojines, ir Tešliumi, neiškeptu tešlainiu, kuris daugiausiai laiko šį kartą praleidžia Birbindono kišenėje.

„Tai ne tik siužetinė kelionė, tai ir vaizduotės kelionė, lavinanti poetinę vaizduotę, kuri, deja, dabar yra labai nuskurdusi, ir kelionė kalboje, nes man labai svarbi kūrinio kalba“, – teigia R. Šerelytė.

Anot rašytojos, jos skaitytojų ratas – labai platus: „Mano auditorija –  Nuo 9 iki 99 metų. Tai skaitytojas, kuris savo širdimi yra vaikas, nesvarbu, koks jo amžius.“

Ankstesnėse R. Šerelytės knygose krakatukai pabuvojo pievelėje, brūzgėlynuose, jūroje, dabar išsiruošė į kosmosą. Kur jie keliaus toliau? „Vaizdas už lango įkvepia parašyti „Krakatukus sniegynuose“, – teigia rašytoja.

Šiemet skaitytojai kviečiami išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, vaikų ir paauglių.

Ekspertų komisijos atrinko aštuoniolika knygų, kurias parašė šiuolaikiniai lietuvių autoriai: šešias knygas suaugusiesiems, po penkias poezijos ir vaikams skirtas knygas, o paaugliams komisija pasiūlė tik dvi lietuvių autorių knygas. Skaitytojai kiekvienoje kategorijoje rinks Metų knygą.

Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2013 metų vasario mėnesį. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...